فرماندار سلماس:

گشایش مرز کوزه رش مطالبه اصلی مردم سلماس از مسئولین است

گشایش مرز کوزه رش مطالبه اصلی مردم سلماس از مسئولین است
فرماندار سلماس گفت: گشایش مرز کوزه رش اصلی ترین خواسته مردم سلماس از مسئولین است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سلماس به نقل از خبرگزاری ایسنا، مرتضی اصغری در دیدار مردمی با مردم روستای سوره سلماس در حاشیه آغاز عملیات اجرایی تامین آب شرب سه روستای سلماس که باحضور استاندار آذربایجان غربی محقق شد، با تبریک فرارسیدن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به همه مردم ایران گفت: دشمنان این مرز و بوم نقشه های شومی برای انقلاب کشیده بودند که بحمد الله موفق نشدند و ما امروز به استقبال دهه فجر می رویم .

اصغری بیان کرد: در دهه‌فجر چهلمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی 44 پروژه در شهرستان‌سلماس با اعتباری بالغ بر265 میلیارد ریال مورد بهره‌برداری و کلنگ‌زنی قرار می گیرد .

وی افزود: خواسته اصلی مردم سلماس گشایش مرز کوزه رش و همچنین رونق منطقه ویژه اقتصادی می باشد در سفرهای اخیر مسوؤلین بلندپایه ایران به کشور ترکیه، مرز کوزه‌رش مطرح شده و امیدواریم در آینده خبرهای خوبی در این‌خصوص بشنویم.

فرماندار سلماس تصریح کرد: از دیگر مشکلات شهرستان سلماس بیمارستان این شهر می باشد که خوشبختانه در سفر اخیر ریاست‌جمهوری به استان، 20 میلیارد تومان تخصیص یافته است.

وی با اشاره به بهره برداری از استادیوم 5 هزار نفری و تصفیه‌خانه شهرستان سلماس در سال آینده، اذعان کرد: امیدواریم دولت جمهوری اسلامی ایران نسبت به این مشکلات توجه خاص داشته باشد و به برکت انقلاب اسلامی تمامی مشکلات و موانع موجود حل و فصل شود.

 


 

استاندار آذربایجام غربی گفت: دولت برای رفع مشکل بیکاری و گرانی در کشور برنامه تخصصی دارد.

محمدمهدی شهریاری در دیدار مردمی با مردم روستای سوره سلماس در حاشیه آغاز عملیات اجرایی تامین آب شرب سه روستای ملحم، هفتوان و سوره سلماس، با تبریک فرارسیدن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به همه مردم ایران گفت: دشمن با خیال واهی خود می خواست مملکت مارا به سمت فروپاشی ببرد و خیال می کردند جمهوری اسلامی ایران تا ٢٢بهمن دوام نمی آورد در این مقطع مردم سرمایه های بزرگی هستند که به نیکی وضعیت را درک میکنند،مردم با مشکلات متعددی نظیر گرانی و بیکاری مواجه هستند اما با درک صحیح وضعیت موجود مقابل دشمنان ایستاده اند .

وی ادامه داد: هدف اصلی مسوؤلین ارتقا و توسعه کشور بوده و در این شرایط سختی که وجود دارد به صورت جهادی برای خدمت به مردم تلاش می کنند .

استاندار آذربایجان غربی افزود: مردم از گرانی و بیکاری گلایه مند هستند و دولت نیز دراین خصوص برنامه های تخصصی دارد.

شهریاری اظهار کرد: با انسجامی که مردم نشان دادند استکبار ناامید شده است و در این شرایط سخت امسال بودجه ای که برای آذربایجان غربی تخصیص یافته است بیشر از پارسال است.

وی تصریح کرد: آذربایجان غربی علی رغم ثروتمند بودنش عقب ماندگی های زیادی دارد و در شاخص های توسعه مشکل دارد اما با اینحال از لحاظ تخصیص بودجه ما استان ششم کشور هستیم و پروژه های بسیاری اجرا می شود .

شهریاری بیان کرد: در خصوص مرز سلماس باید عرض کنم که این امر زمانبر می باشد و در سفرهای اخیر به ترکیه موافقت گشایش مرز کسب شده است.

وی موقعیت جغرافیایی شهرستان سلماس را حساس ومهم ارزیابی کرد وگفت: تلاش مسئولین حل مشکلات مرزی این شهرستان بوده که دراین زمینه با کشور ترکیه مکاتبات و رایزنی های خوبی انجام شده است.

شهریاری با اشاره به وجود تنها منطقه ویژه اقتصادی استان درشهرستان سلماس گفت: منطقه ویژه اقتصادی این شهرستان میتواند با جذب سرمایه گذاران داخلی وخارجی به یکی از مناطق فعال اقتصادی درکشور تبدیل شود.

استاندار آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: برای اینکه نشان دهیم استان آذربایجان غربی می تواند الگوی پیشرفت باشد در حیطه جذب سرمایه گذار علی الخصوص جذب سرمایه گذارهای خارجی تلاش میکنیم.