برگزاری جلسه برنامه ریزی شهر خلاق، فرهنگ و هنر و پایتخت کتاب ایران در سلماس

برگزاری جلسه برنامه ریزی شهر خلاق، فرهنگ و هنر و پایتخت کتاب ایران در سلماس
جلسه برنامه ریزی شهر خلاق، فرهنگ و هنر و پایتخت کتاب ایران در سلماس با حضور فرماندار سلماس و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان غربی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سلماس؛ فرماندار سلماس پیش از ظهر امروز در جلسه برنامه ریزی شهر خلاق، فرهنگ و هنر و پایتخت کتاب ایران در محل اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سلماس اظهار داشت: متاسفانه وضعیت کشورما در شاخص کتابخوانی خوب نیست و مردم آنطور که باید از کتاب بهره مند نیستند و از ان لذت نمی برند.

مرتضی اصغری ادامه داد: افزایش سرانه مطالعه و ایجاد علاقه نسبت به کتاب در حوزه ها و موضوعات مختلف باید از جمله اهداف دستگاه های متولی فرهنگ در سطوح مختلف کشور باشد.

این مسئول با تشریح وضعیت کتابخانه های عمومی سلماس گفت: اکنون 6کتابخانه در سطح شهرستان سلماس فعال هستند ولی علی رغم کم بودن سرانه بهره مندی از کتابخانه نسبت به تعداد شهروندان، مردم علاقه چندانی به کتاب نشان نمی دهند و باید در زمینه ارتقای سطح استقبال از کتاب و فرهنگ کتابخوانی در شهر اقدامات جدی تری انجام دهیم.

فرماندار سلماس در خاتمه گفت: اقدام نیک موسسه فرهنگی قرانی غدیر و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی سلماس در برگزاری مسابقه کتابخوانی سلام بر ابراهیم توانست تحول بسیار خوبی در میان مردم سلماس درخصوص میل به کتابخوانی ایجاد کند که جا دارد از عوامل برگزار کننده این مسابقه بسیارخوب قدردانی نماییم.