دفاتر پلیس فتا در سلماس و 11شهر آذربایجان غربی راه اندازی شد

دفاتر پلیس فتا در سلماس و 11شهر آذربایجان غربی راه اندازی شد
در راستای جلب اعتماد عمومی و تسریع در ارائه خدمات پلیسی، دفاتر پلیس فتا بطور همزمان در سلماس و 11 شهر دیگر دیگر آذربایجان غربی با حضور سردار خرم نیا فرمانده انتظامی استان و مسئولان محلی راه اندازی شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سلماس؛ سردار فرماندهی انتظامی استان در آیین افتتاح دفتر پلیس فتا در سلماس گسترش پلیس فضای تولید و تبادل اطلاعات را بزرگترین هدف فرماندهی انتظامی استان بیان کرد و گفت: ایجاد این مراکز برآورده ساختن خواسته های مردم در فضای مجازی است.
فرمانده انتظامی استان آذربایجان غربی با اشاره به راه اندازی پلیس فتا در شهرستان ها گفت: هدف از این کار جلب اعتماد مردم و مقابله با جرایم اینترنتی، مالی و جلوگیری از آسیب های اجتماعی و فرهنگی فضای مجازی در جامعه است.
سردار خرم نیا افزود: در سال گذشته برای سرقت اینترنتی و برداشت غیر مجاز از حساب مردم 90 درصد کل جرایم این فضا شناسایی و با تشکیل پرونده متخلفان به مراجع قضایی معرفی شدند که با راه اندازی پلیس فتا کار ماموران انتظامی در این بخش آسان و شناسایی جرایم آسان تر می شود.
وی بیان کرد: پلیس فتا ارتباط مردمی و نیز ارائه آموزش های لازم به مردم را در دستور کار دارد که در این راستا دغدغه ها و نگرانی های مردم در حوزه تهدیدات و آسیب های فضای مجازی کاهش می یابد.
حجت الاسلام سیدمحمد موسوی در آیین افتتاح پلیس فتا افزود؛ جامعه امروز و حرکت روزافزون به سوی توسعه زیرساخت های فناوری اطلاعات و ارتباطات و افزایش استفاده کاربران از فضای مجازی از جمله دلایلی است که لزوم برقراری امنیت را در فضای تبادل اطلاعات توجیه می کند.
اصغری فرماندار سلماس نیز در این آیین خاطرنشان کرد: درخواست پلیس فتا از نیازها و مطالبات عمومی مردم شهرستان بود که با مکاتبه و کسب موافقتهای لازم از فرماندهی انتظامی استان به بهره برداری رسید.
در ادامه  فرمانده انتظامی استان آذربایجان غربی از ساختمان ستاد فرماندهی انتظامی شهرستان سلماس وبخش های مختلف این ستاد بازدید کرد.