فرماندار سلماس

بیش از نیمی از آزمایش‌های کرونا در سلماس مثبت است

بیش از نیمی از آزمایش‌های کرونا در سلماس مثبت است
فرماندار سلماس گفت: از ابتدای شیوع بیماری کرونا تاکنون ٩ هزار و ۶۴۴ نمونه PCR تشخیص کرونا در سطح این شهرستان گرفته شده که بیش از نیمی از آنها مثبت بوده است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سلماس؛ علی‌اکبر عسگری روز یکشنبه در جلسه ستاد شهرستانی کرونا اظهار داشت: تعداد موارد مثبت کرونا در شهرستان تاکنون چهار هزار و ٨٩٠  نفر بوده و تعداد ۹۷۴ نفر به علت بیماری حاد تنفسی در بیمارستان بستری شده‌اند که ۶۸۱ نفر مثبت، ۲۵۱ منفی و ۴۱ نفر مشکوک و در انتظار جواب آزمایش هستند.

وی افزود: هم‌اکنون ۷۸ بیمار بستری در بیمارستان این شهرستان وجود دارد که ۶۴ نفر در بخش ایزوله و ۱۴ نفر نیز در بخش آی سی یو بستری هستند که حال هفت نفر وخیم است.

فرماندار سلماس بیان کرد: از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۹۵ نفر در این شهرستان به علت این بیماری منحوس فوت کرده‌اند که هفت فوتی در خارج از شهرستان سلماس بوده است.

عسگری با بیان اینکه کمترین سن فوتی کرونایی در این شهرستان ۲۰ سال است که همراه با بیماری زمینه‌ای بوده است گفت: در مجموع ۷۶ درصد فوتی‌های کرونا در سلماس دارای بیماری زمینه‌ای و ۲۴ درصد فاقد بیماری زمینه‌ای بوده‌اند.
وی افزود: ۱۹۳ نفر کادر درمان سلماس در این مدت به کرونا مبتلا شده‌اند و همچنین  از چهار پزشک متخصص داخلی این شهرستان نیز تاکنون ٢ نفر مبتلا شده و ۲۵ نفر کادر درمان نیز در حال حاضر مبتلا به این بیماری هستند.

وی ادامه داد: از ۱۷۱ تخت موجود در بیمارستان این شهرستان ۹۵ تخت برای بیماران مبتلا به کرونا در نظر گرفته شده است که در برخی روزها همه این ۹۵ تخت کاملا اشغال شده است.

فرماندار سلماس تاکید کرد: با توجه به شرایط موجود محدودیت‌های کرونایی از چهارشنبه این هفته در سلماس اجرا خواهد شد و از دستگاه‌های ذیربط به خصوص نیروی انتظامی انتظار داریم به صورت جدی در این خصوص ورود پیدا کنند تا بتوانیم ضمن حسن اجرای محدودیت‌ها، زنجیره انتقال کرونا در شهرستان را قطع سازیم.

گفتنی است شهرستان ۱۹۶ هزار و ۵۴۶ نفری سلماس با ۱۵۳ روستا در ۲ بخش مرکزی و کوهسار در شمال آذربایجان‌غربی واقع شده است.