اجلاس روسای آموزش و پرورش مناطق 24 گانه استان به میزبانی شهرستان سلماس در سالن شهید سالمی فرمانداری شهرستان سلماس

اجلاس روسای آموزش و پرورش مناطق 24 گانه استان به میزبانی شهرستان سلماس در سالن شهید سالمی فرمانداری  شهرستان سلماس
اجلاس روسای آموزش و پرورش مناطق 24 گانه استان به میزبانی شهرستان سلماس در سالن شهید سالمی فرمانداری شهرستان سلماس برگزار گردید.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سلماس؛ اجلاس روسای آموزش و پرورش مناطق 24 گانه استان به میزبانی شهرستان سلماس در سالن شهید سالمی فرمانداری  شهرستان سلماس

کاظم غنی زاده فرماندار سلماس در سومین اجلاس روسای آموزش و پرورش آذربایجان غربی:

🔹آموزش و پرورش سنگ بنای توسعه جامعه است و تحقق این امر نیازمند توجه همه نهادها و ادارات به نظام تعلیم و تربیت است.

🔹طبق فرمایشات مقام معظم رهبری پیشرفت های خوبی در حوزه علم و دانش در جامعه صورت گرفته اما نکته مورد توجه این است که در کشورهای دیگر هدایت افراد و ظرفیت های علمی به سمت رشته های علوم انسانی است ولی در کشور ما چنین نیست‌.

🔹جامعه ما نیازمند پرورش نظریه‌پرداز است تا بتواند متناسب با معیارها و اصول جمهوری اسلامی ایران نظام تعلیم و تربیت و قسمتهای مختلف کشور را پیش ببرد.

🔹هدف شورای آموزش و پرورش تعلیم و تربیت نیروی انسانی ماهر و تحویل آنها به جامعه است.

🔹با توجه به اینکه 16 باب آموزشگاه و مدرسه این شهرستان طبق نظر مهندسین غیر ایمن و غیر استاندارد تشخیص داده شده، نیازمند اعتبارات دولتی و همت خیرین برای نوسازی مدارس شهرستان هستیم.

🔹 سرانه فضای آموزشی شهرستان سلماس 2.5 مترمربع به ازای هر دانش آموز است ولی آمارهای استاندارد 8.5 متر مربع است که در این خصوص شهرستان نیازمند توجه ویژه می باشد.

🔹در حوزه تجهیز مدارس نماینده شهرستان سلماس موفق به جذب یک میلیارد تومان جهت توسعه و تجهیز مدارس سلماس شده اند که جا دارد از تلاش‌های وی کمال قدردانی را به جا بیاوریم.

🔹تراکم دانش آموزی کلاس ها در سلماس به طور متوسط 45 نفر در هر کلاس درس می باشد که قطعاً افت کیفیت آموزشی را در بر خواهد داشت و نیازمند ساخت فضاهای آموزشی جدید جهت کاهش تراکم دانش آموزی هستیم.

🔹شناسایی و پیشگیری از آسیب های اجتماعی با اجرای کارگاه‌های آموزشی و تشکیل کانون یاریگران زندگی در 140 مدرسه شهرستان از جمله اقدامات شاخص آموزش و پرورش سلماس می باشد که منجر به کسب مقام دوم کشوری در این حوزه شده است.

🔹شهرستان سلماس دارای 14 مدرسه کانکسی می باشد که باید تدابیر لازم جهت حذف مدارس کانکسی و استقرار فضای آموزشی استاندارد و ثابت در محل های مورد نظر اتخاذ گردد.