باید روحیه کار جهادی را در بین جوانان احیا کنیم

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سلماس؛ مرتضی اصغری در جلسه شورای فرهنگ عمومی این شهرستان بابیان اینکه باید آسیب شناسی رفتارهای نادرست جامعه و اصلاح سنت های غلط جاری در گروه های مختلف در بستر کار فرهنگی صورت گیرد، گفت: فرهنگ هر جامعه بهترین بستر برای احیا و ایجاد هویت اجتماعی در هر کشور است و از طریق اجرای برنامه های فرهنگی است که مخاطبان و افراد جامعه به فهم مشترک از یک موضوع می رسند.
 
اصغری افزود: در آذربایجان غربی که رنگین کمان اقوام و ادیان است بحث فرهنگ اهمیت والایی دارد و برنامه های اجرا شده در این حوزه باید زمینه ساز وحدت و همدلی عمومی باشد و ظرافت های خاص هر قوم و دین در این برنامه ها مورد توجه باشد.

وی بیان کرد: سرمایه گذاری در حوزه فرهنگ بازدهی بلند مدت خواهد داشت و نباید انتظار داشته باشیم که در کوتاه مدت از برنامه های اجرایی‌مان بازخورد اجتماعی دریافت کنیم.

به گزارش ایسنا؛ اصغری اظهار کرد: عملیاتی سازی بیش ازپیش بحث های فرهنگی و نیز توجه به پیشگیری از آسیبهای اجتماعی باید از ملزومات برنامه ریزی فرهنگی دستگاه های مختلف قرار گیرد.

وی افزود: توجه به فرهنگ کار و فعالیت در بین نسل تحصیل کرده و جوان ما مغفول مانده و لازم است تا فرهنگ و روحیه کار و جهاد و فعالیت را به جای فرهنگ شغل پشت میزنشینی احیا کنیم.

امام جمعه سلماس در ادامه گفت:  در سیره و سنت ائمه اوقات فراغت بهترین و مناسبترین بستر برای رشد و شکوفایی استعدادهاست و اگر برنامه ریزی درستی برای آن نشود زمینه ساز بسیاری از انحرافات می شود.

حجت الاسلام طباطبایی با بیان اینکه قشر جوان و نوجوان در شرایط رشد قرار دارند و برنامه ریزی برای اوقات فراغت آنان باید باتوجه به این حساسیت‌ها باشد، افزود: برخی خانواده ها به اوقات فراغت فرزندانشان سطحی می نگرند و دقت کافی در این خصوص ندارند که باعث ضرر و زیان های بعدی در حوزه زندگی فردی و اجتماعی می شود.

این مسئول اظهار کرد: پیشنهاد داریم در سازماندهی اوقات فراغت برای اقشار جوان و نوجوان جامعه مان توسط ارگانها و سازمانهای مختلف، بحث کیفیت بخشی به فعالیت ها حتما مورد توجه مسئولین باشد و با تجمیع امکانات و برنامه ها ، زمینه اجرای باکیفیت برنامه های اوقات فراغت را بجای اجرای برنامه های موازی فراهم کنیم.

گفتنی است فرماندار سلماس به همراه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی با حضور در منزل هنرمند گرامی اژدر موذنی دیدار  و همچنین با حضور در دفتر هفته نامه های کلام آذربایجان و آخار با تنی چند از خبرنگاران شهرستان دیدار و گفتگو کردند.