فرماندار در جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی سلماس گفت:

امنیت غذایی و سلامت شهروندان بسیار مهم است

امنیت غذایی و سلامت شهروندان بسیار مهم است
فرماندار سلماس گفت : توجه به بهداشت و امنیت غذایی ازشاخص های مهم سلامت و پویایی جامعه بوده وغیرقابل انکار است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سلماس؛ مرتضی اصغری در جلسه کارگروه سلامت و امنیت غذایی سلماس با تاکید بر این که حوزه سلامت فوق العاده مهم است و باید با نهایت جدیت مراقبت شود، افزود: در کلیه امور و بویژه حوزه سلامت باید احساس کنیم که هریک از آحاد مردم همچون اعضای خانواده ما مهم و عزیز هستند.

وی با اشاره به چهارشنبه آخر سال و نوروز 98 گفت: با توجه به ایام نوروزی و حضور مسافرین در این ایام در سطح شهرستان ضروری است تمامی امکانات و شهرستان در جهت ارائه خدمات هر چه بهتر به حضور مسافرین نوروزی بسیج شوند.

این مسئول افزود: در ایام تعطیلات نوروز مردم و شهروندان انتظار دارند فضای متفاوتی را نسبت به سال های گذشته تجربه کنند و به همین دلیل همه دستگاه های عضو ستاد خدمات نوروزی باید نهایت تلاش خود را به کار گیرند.

فرماندار سلماس با اشاره به در پیش رو بودن چهارشنبه آخر سال گفت: باید تلاش کنیم مراسم چهارشنبه آخر سال را سالم سازی کنیم تا شاهد کمترین خسارت و خطر در این خصوص باشیم و در ایام نوروز نظارت بر رستوران ها، مراکز توزیع مواد غذایی و هتل ها افزایش خواهد یافت تا سلامت غذایی مسافران نوروزی با خطر مواجه نشود.

به گفته اصغری سلامت اساس حرکت هر جامعه پویا است و این مهم باید در بین شهروندان سلماسی نهادینه شود.

مدیر شبکه بهداشت ودرمان سلماس نیز در ادامه این جلسه هم با اشاره به فعالیت شبکه بهداشت ودرمان در زمینه سلامت نوروزی و امنیت غذایی گفت: کشیک‌های این مرکز در حوزه بهداشت فعالیت دارند و  کارشناس مسئولیت نظارت مستقیم بر مراکز توزیع غذا و سایر مکان‌ها را برعهده گرفته‌اند.

حمیدرضا جباری افزود: به منظور تامین سلامت نوروزی هم افزایش نظارت‌ها در رستوران‌ها، پمپ بنزین‌ها، مساجد، پارک‌ها و غیره در دستور کار قرار گرفته است.

وی تصریح کرد: آمادگی اورژانس‌ها به منظور چهارشنبه‌سوری و ایام نوروز هم از دیگر اقدامات است تا درصورت وقوع هرگونه اتفاقی آماده ارائه خدمت به همشهریان باشند

 مدیر شبکه بهداشت ودرمان سلماس در پایان گفت: دررابطه با مراکز درمانی شهری و روستایی تلاشمان بر این است تا در حد بضاعت بهترین خدمات را در ایام نوروز به مردم ارائه کنیم..