طرح جمع خوانی قرآن در مساجد شهری و روستایی سلماس اجرا می‌شود

طرح جمع خوانی قرآن در مساجد شهری و روستایی سلماس اجرا می‌شود
رییس اداره تبلیغات اسلامی سلماس گفت: اجرای طرح جمع خوانی قرآن کریم از اول ماه مبارک رمضان در مساجد تمامی مناطق شهری و روستایی این شهرستان آغاز شده و با حضور قابل توجه شهروندان همراه است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سلماس؛ حجت الاسلام میلاد اسماعیلی روز جمعه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: طرح جمع خوانی قرآن کریم با رعایت پروتکل های بهداشتی به طور منظم و روزانه به مناسبت ماه مبارک رمضان در همه 25 مسجد شهری و 60 مسجد روستایی سلماس برگزار می شود.

وی افزود: امسال نیز این طرح از روز نخست ماه مبارک رمضان به صورت متمرکز در مساجد، حسینیه ها، مهدیه ها و مهدهای قرآن با حضور جمع کثیری از قاریان، حافظان و علاقه مندان به قرآن مجید بعد از اذان ظهر برگزار می شود.

وی اضافه کرد: علاوه بر برگزاری مراسم جمع خوانی برای بزرگسالان، برنامه جمع خوانی برای نوجوانان دختر و پسر زیر 16 سال در نظر گرفته شده است که برای ایجاد جذابیت و حضور پررنگ نوجوانان در این آئین از قاریان همسن و سال آنان استفاده می شود.

رییس اداره تبلیغات اسلامی سلماس برگزاری مسابقات و طرح سوالات قرآنی به صورت کتبی با توزیع پاسخنامه در میان شرکت کنندگان را جزو برنامه های جنبی این طرح عنوان کرد و ادامه داد: پاسخگویی به شبهه ها و تصحیح قرائت نماز از دیگر برنامه های این اداره در ایام ماه مبارک رمضان است که در مسجد امام خمینی (ره) و مسجد امیر المومنین علی (ع) سلماس برای خواهران و برادران انجام می شود.

حجت الاسلام اسماعیلی از فعالیت مهدهای کودک سطح شهرستان در ایام ماه مبارک رمضان خبر داد و گفت: برنامه های آموزشی در قالب برنامه های شاد و مفرح برای کودکان در این مهدها اجرا می شود تا خانواده ها با خیال آسوده در محافل قرآنی شرکت کنند.

شهرستان سلماس در 85 کیلومتری مرکز آذربایجان غربی واقع شده است.