معاون فرماندار سلماس:

طرح تعادل دام و مرتع به صورت دقیق در ییلاقهای سلماس اجرا شود

طرح تعادل دام و مرتع به صورت دقیق در ییلاقهای سلماس اجرا شود
معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی فرماندار سلماس بر لزوم اجرای دقیق طرح تعادل دام و مرتع در ییلاقهای این شهرستان تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سلماس؛ عباس محمدزاده گلعذانی در جلسه هماهنگی ساماندهی کوچ شهرستان سلماس، ضمن تأکید بر اجرای دقیق طرح تعادل دام و مرتع در ییلاقات شهرستان سلماس اظهار کرد:امسال در ییلاق های ساری چیچک، خدرشه، زیارت،اورت، سرهلان و سایر ییلاق های شهرستان سلماس ارائه خدمات حین کوچ و ایجاد زیرساخت ها و تأسیسات لازم و مناسب در مسیر کوچ و در اتراقگاهها به منظور تأمین نیازهای عشایر و تسهیل در امر کوچ با تشریک مساعی اداره منابع طبیعی و آبخیزداری،اداره امور عشایر و سایر دستگاههای مربوطه انجام می گیرد.

محمدزاده تصریح کرد: نقش ویژه عشایر زحمتکش در تامین برخی مایحتاج ضروری جامعه مانند گوشت، پشم و لبنیات بر هیچکس پوشیده نیست  و لازم است تا  توجه ویژه به این قشر جهت انجام راحت اموراتشان شود.

وی همچنین بر ضرورت اطلاع رسانی و فرهنگ سازی موضوعات مهم و حیاتی در زمان کوچ تاکید و خاطرنشان کرد: رعایت تقویم کوچ، رعایت اصول کوچ ایمن بخصوص در ساعات شب و در زمان عبور از مسیر جاده های بین شهری، رعایت مسائل بهداشتی در مسیر کوچ و نیز در ییلاقها مانند احداث سرویس بهداشتی از جمله موارد مورد توجه هستند که دستگاه های مرتبط باید در این راستا به عشایر در زمان کوچ یاری رسانند.

محمدزاده گلعذانی افزود:با توجه به تأکیدات معظم له درخصوص رونق تولید در سالجاری همچنین لحاظ شرایط حساس اقتصادی کشور،فرصت امسال کوچ عشایر شهرستان سلماس برای شناساندن مزیت های نسبی تولیدات شهرستان خصوصا در عرصه تولیدات عشایر بسیار مغتنم است.

گفتنی است در ادامه جلسه اعضا به ارائه نکته نظرات و پیشنهادات پرداخته و درخصوص مسائل مربوط به کوچ عشایر تصمیماتی اتخاذ و جهت اجرا ابلاغ شد.