600 میلیارد برای طرح بیمارستان سلماس تصویب شد

600 میلیارد برای طرح بیمارستان سلماس تصویب شد
مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی گفت: اعتبار مصوب پروژه بیمارستان ٢6٠ تختخوابی شهرستان سلماس برای سال جاری حدود 600 میلیارد ریال اعلام شده است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سلماس؛ سیدمحسن حمزه‌لو در گفت‌ و گو با خبرنگار ایرنا افزود: برای تکمیل طرح بیمارستان 260 تخت خوابی سلماس بیش از ٢ هزار میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز بوده و عملیات اسکلت و دیوار چینی این طرح در حال تکمیل است.

وی ادامه داد: پروژه احداث بیمارستان شهرستان سلماس‌ با افزایش ١6٠ به ٢6٠ تختخواب و تغییر پیمانکار بیش از 4٠ درصد پیشرفت اجرایی دارد.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی گفت: بعد از اصلاح و تأیید نقشه‌های معماری از سوی دانشگاه علوم پزشکی سه هزار مترمربع به زیربنای بیمارستان شهرستان سلماس‌ افزوده شد و مساحت کل زمین بیمارستان 5٢ هزار مترمربع شده است.

حمزه‌لو بیان کرد: یک هزار و 820 میلیارد ریال برای احداث بیمارستان جدید شهرستان سلماس تاکنون هزینه شده است و با برنامه‌ریزی های انجام شده پیش بینی شده با استفاده از همه امکانات و منابع مالی این بیمارستان نیمه اول سال آینده به بهره‌برداری برسد.

وی با بیان اینکه امسال روند پیشرفت فیزیکی این بیمارستان شتاب گرفته است افزود: روند اجرای این طرح طی سال‌های گذشته به خاطر کمبود منابع مالی کند شده بود ولی با نگاه ویژه اعتباری، در حال حاضر عملیات اجرایی آن سرعت گرفته است.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی ادامه داد: توزیع عادلانه تأسیسات دولتی و عمومی در مناطق مختلف کشور به ویژه مناطق کم‌برخوردار امری ضروری است و در این راستا توسعه امور زیربنایی و دسترسی مردم به خدمات بهداشتی و درمانی با هدف ارتقای شاخص سلامت در مناطق مرزی یکی از اولویت‌های ماست.

به گزارش ایرنا، بیمارستان 16٠ تخت‌خوابی شهرستان سلماس در جاده سلماس به خوی و در ضلع جنوبی روستای "برگشاد" احداث می‌شود؛ زیربنای اصلی ساختمان ١٢ هزار و 249 مترمربع است که شامل بخش‌های اورژانس، عمل های جراحی کوچک، آزمایشگاه و بخش‌های بستری است.