فرماندار:

۳۰۰ دستگاه خودرو از ورودی سلماس به مبدا بازگردانده شد

۳۰۰ دستگاه خودرو از ورودی سلماس به مبدا بازگردانده شد
فرماندار سلماس با اشاره به اجرای کامل طرح فاصله گذاری اجتماعی در این شهرستان گفت: از آغاز اجرای این طرح تاکنون ۳۰۰ دستگاه خودرو غیربومی از مبادی ورودی این شهرستان به مبدا بازگردانده شده است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سلماس؛ مرتضی اصغری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این مدت افزون بر سه هزار خودرو در مبادی ورودی شهرستان سلماس مورد بازرسی قرار گرفته است.

وی اضافه کرد: همچنین در این مدت کوتاه، چهار دستگاه خودرو به علت تخطی از دستور پلیس در مبادی ورودی این شهرستان جریمه و توقیف شده است.

این مسئول بیان کرد: خودروهای غیربومی و میهمانان حاضر در سلماس نیز باید در اولین فرصت ممکن این شهرستان را ترک کنند زیرا در این غیر این صورت توقیف و جریمه نقدی پنج میلیون ریالی در انتظار آن‌ها خواهد بود.

فرماندار سلماس گفت: تمامی ورودی‌های اصلی شهرستان از روز گذشته مسدود شده و باتوجه به بررسی‌های به عمل آمده و مشاهده حضور مردم در برخی نقاط گردشگری و طبیعی شهرستان از صبح امروز، همه راه‌های فرعی هم به روی گردشگران بسته شده زیرا سلامت مردم برای ما مهم‌تر از هرچیز دیگری است.

وی افزود: با وجود توصیه‌ها و تاکیدهای به عمل آمده برخی از اصناف غیرضروری همچنان فعالیت دارند که در صورت استمرار این امر برای این واحدها اعمال قانون صورت می‌گیرد.

به گزارش ایرنا، طرح تقویت فاصله‌ گذاری اجتماعی با هدف کمک به تشدید قطع زنجیره انتقال بیماری کرونا با رویکرد کاهش تماس‌ها توسط ستاد ملی مقابله با کرونا از بامداد هشتم فروردین ۱۳۹۹ آغاز شده و همچنان ادامه دارد.