فرماندار سلماس خبرداد:

افتتاح و کلنگ زنی ۶۳ پروژه عمرانی و خدماتی طی هفته دولت در سلماس

افتتاح و کلنگ زنی ۶۳ پروژه عمرانی و خدماتی طی هفته دولت در سلماس
فرماندار سلماس گفت: طی هفته دولت 63 پروژه مختلف در سلماس افتتاح و کلنگ زنی می شود.

به گزارش  روابط عمومی فرمانداری شهرستان سلماس؛ مرتضی اصغری در اولین همایش فرمانداران و شهرداران پس از انقلاب اسلامی سلماس ضمن گرامیداشت فرارسیدن هفته دولت گفت:  در هفته دولت سال  امسال ،۶۳ پروژه مختلف برای افتتاح و کلنگ زنی در سلماس داریم  که با اعتبار بالغ بر ۱۴۵ میلیون تومان آماده شده است و از جمله پروژه های افتتاحی در هفته دولت کلینیک تخصصی بیمارستان خانم الانبیای سلماس می باشد.

اصغری اظهار کرد: گازرسانی به بخش کوهسار بدلیل صعوبت گاز رسانی و عدم شرکت پیمانکاران عملی نمی شد،اما با پیشنهادی که ارائه دادیم ۲ خط گاز در بخش کوهسار سلماس طی هفته دولت کلنگ زنی خواهد شد .

وی گفت: همچنین  در این ایام مبارک  تصفیه خانه آب سلماس با سیستم به روز به بهره برداری خواهد رسید که در مجموع ۶۴میلیارد تومان برای این تصفیه خانه هرینه شده است که امیدواریم در اواخر شهریور ماه با حضور مقامات کشوری به افتتاح برسد.

وی بابیان اینکه هفته دولت یادآور فداکاری‏های فرزندان پاک نهاد ،صادق و گرانقدر انقلاب و احیا کننده ارزش های بزرگی چون فرهنگ کار ،مردم داری،خدمتگذاری خالصانه و بی منت به مردم یعنی شهیدان بزرگ و والامقام رجایی و باهنر است افزود: در کارنامه دولت ‏هایی که پس از پیروزی انقلاب اسلامی عهده‏ دار وظایف مهم اجرایی در نظام جمهوری اسلامی بوده ‏اند، یادگارهای ارزشمندی از تلاش‏ها و فداکاری‏ها ثبت شده است .

اصغری با بیان اینکه آیندگان قضاوت خواهند کرد که این دولت چگونه با مشکلات و تحریم ها مقابله کرده است، اظهار کرد: علی رغم تمام فشار ها و تحریم ها بحمدالله با وحدت و انسجام مردم و مسئولین دولت، ایران اسلامی با سربلندی از این پیچ تاریخی رد خواهد شد .

فرماندار سلماس تصریح کرد: شهرستان سلماس از ظرفیت های بالقوه ای همچون منطقه ویژه اقتصادی برخوردار است که از سال گذشته عملیات اجرایی آن شروع شده است و اقدامات بسزایی از لحاظ زیرساختی در منطقه ویژه انجام گرفته است.

اصغری بااشاره به اینکه ظرفیت بالقوه دیگر شهرستان پایانه مرزی کوزه رش سلماس است که در این زمینه نیز اقداماتی انجام شده است گفت:  در دیدار اخیر با وزیر امور خارجه اینگونه عنوان شد که برای بازگشایی مرز مشکلی از سمت ایران وجود ندارد و مذاکرات با دولت ترکیه طی سفر رییس جمهور در این مورد انجام می پذیرد .

فرماندار سلماس در پایان خواستار اتحاد تمام طیف ها و گروههای سیاسی برای خدمت به مردم سلماس شد و افزود:بحمد الله این اتحاد وجود دارد و میکوشیم در سایه سار این اتحاد سلماس را علی رغم محدودیت بودجه به کارگاه عملیات عمرانی در آذربایجان غربی تبدیل کنیم

امام جمعه سلماس در ادامه اظهار کرد: خدمت به مردم و رسیدگی به مشکلات مردم از نعمات الهی است و امروز اگر کشتی انگلیسی توقیف می‌شود، نشانگر عظمت و قدرت نظام است و امید است که این قدرت روز به روز افزون‌تر شده و هر موفقیتی در نظام حاصل شده است به برکت نور ولایت و خون شهدا است.

حجت الاسلام سیدمحمد موسوی خطاب به فرمانداران و شهرداران سابق گفت: اینکه شما فرصت خدمت به خلق خدا را یافته‌اید نعمت بزرگی است که خداوند اعطا کرده است و بی‌شک این خدمت در زمره باقیات الصالحات خواهد بود.