نشست خبری فرماندار با اصحاب رسانه و خبرنگاران سلماس

نشست خبری فرماندار با اصحاب رسانه و خبرنگاران سلماس
نشست خبری فرماندار با اصحاب رسانه و خبرنگاران سلماس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سلماس؛ ‘مرتضی اصغری’ فرماندار شهرستان سلماس عصر روز گذشته در نشست خبری با اصحاب رسانه و خبرنگاران گفت :
🔹خبرنگاران وجدان بیدار مردم و پلی ارتباطی بین مردم و مسئولین هستند و با انعکاس مسائل و مشکلات ، مسئولین را در راه حل این مشکلات و یاری می کنند.
🔹خبرهای خوشی در آینده نزدیک در خصوص بازگشایی مرز کوزه رش خواهیم داشت.
🔹حکومت مرکزی ترکیه بطور ضمنی با بازگشایی مرز کوزه رش سلماس موافقت کرده است .
🔹در سفر هیئت دولت به این شهرستان ، مبلغ ۲۰ میلیارد تومان برای احداث بیمارستان سلماس اختصاص یافته است .
🔹ورزشگاه پنج هزار نفری سلماس قبل از هفته دولت با حضور وزیر ورزش و جوانان افتتاح خواهد شد.
🔹جاده های مواصلاتی شهرستان سلماس از جمله محور سلماس - خوی و سلماس - ارومیه اصلاح خواهند شد که با این عمل کاهش چشمگیری در تصادفات رانندگی این محورها خواهیم داشت.
🔹جاده سلماس - تازه شهر که از دغدغه های اصلی مردم منطقه بوده و هست ، از لحاظ آسفالت و روشنایی بهسازی و ترمیم خواهد شد.
🔹سال ۹۸ از ویژگی خاصی برخوردار خواهد بود و انشاا... با حفظ وحدت و همدلی و با تبعیت از بیانیه گام دوم مقام معظم رهبری ، سالی آرام و بدور از تنش سپری خواهیم کرد.
🔹استارت انتخابات زده شده است و تمامی فعالیت های کاندیداهای احتمالی و مطرح انتخابات ۹۸ مجلس رصد می شوند و با تدابیری که اندیشیده شده است، در فضایی آرام با حضور حداکثری مردم و کاندیدا ها ، انتخاباتی آرام ، متفاوت و بدور از تنش را سپری خواهیم کرد.
🔹سیاست دولت برای سال ٩٨ این است که علی رغم وجود تحریم های ظالمانه و غیرقانونی مردم دچار مشکل نشوند و در ادامه سیاست های دولت سه راهبرد مهم آرامش جامعه،مقابله با تحریم و برگزاری انتخابات مجلس در سال ٩٨ باحضور حداکثری در دستور کار قرار دارد.
🔹فرماندار سلماس با اشاره به بهبود پارامتر های امنیتی شهرستان سلماس از لحاظ آماری گفت:خوشبختانه آمارهای امنیتی و انتظامی در سطح سلماس رو به کاهش است و در اکثر پارامتر ها و جدایم شاهد کاهش هستیم و به همین دلیل میتوانیم سلماس را یک شهر امن معرفی کنیم.
🔹 بازگشایی مرز رسمی و رونق گرفتن منطقه ویژه اقتصادی میتواند رسیدن به اوسعه را برای شهر تسریع بخشد،اقدامات موثری در جهت بازگشایی مرز انجام شده است و طی سفر وزیر کشور و رئیس جمهور به ترکیه تفاهم نامه ای برای بازگشایی مرز منعقد شده است.
🔹در پی ایجاد بازارچه مرزی نیستیم و تنها خواسته مان پایانه مرزی است.
🔹 منطقه ویژه اقتصادی سلماس با توجه به گذشت ٨سال از تصویب و علی رغم تلاش مسئولین سابق پیشرفت چندانی نداشته است اما اخیرا ٥ میلیارد بودجه از اعتبارات استانی برای منطقه ویژه جذب شده است و با توجه به اینکه یک شرکت معتبر خارجی قصد دارد در سلماس سرمایه گذاری کند پیش بینی می شوددر زمینه منطقه ویژه اقتصادی نیز بزود خبرهای خوبی را به مردم بدهیم.
🔹پروژه بیمارستان جدید سلماس با کسب موافقت از وزارت بهداشت و جذب ٢٠میلیارد ریال برای این پروژه طی سفر هیئت دولت به استان در سال ٩٨ ادامه خواهد داشت.
🔹وی اظهار امیدواری کرد سال ٩٨ برای سلماس سال بهتری باشد و در این سال شاهد تحولات در شهر و همچنین شاهد بهره برداری از چندین پروژه نظیر تصفیه خانه آب شرب و ورزشگاه ٥ هزار در سال آینده خواهیم بود.
🔹 آرامستان رسمی سلماس آرامستان فعلی واقع در برگشاد می باشد و هر کسی به عنوان خیر بخواهد آرامستان ایجاد کند باید تمام هزینه های آن را متقبل شود و بار مالی آن بر عهده شهرداری نباشد.