طرح جامع شهر سلماس تصویب شد

طرح جامع شهر سلماس تصویب شد
مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی گفت: طرح جامع شهر سلماس به منظور ایجاد محیط زیست بهتر برای مردم و اعتلای برنامه‌های شهرسازی در شورای‌عالی شهرسازی و معماری تصویب شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سلماس؛ سیدمحسن حمزه‌لو روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طرح جامع شهر سلماس در چارچوب ضوابط و مقررات شهرسازی و با لحاظ شیوه‌های نوین ساختمانی با توجه به شرایط اقلیمی سلماس تهیه و در شورای‌عالی شهرسازی و معماری به تصویب رسید. 

وی ادامه داد: سبک زندگی و شرایط بومی مردم منطقه در برنامه‌ریزی شهری لحاظ شده است.

مدیرکل راه و شهرسازی آذربایجان‌غربی گفت: در جلسه شورای‌عالی شهرسازی و معماری پیشنهادها و لوایح شهرسازی و مقررات مربوط به طرح جامع شهر سلماس شامل منطقه‌بندی، نحوه استفاده از اراضی، تعیین مناطق صنعتی، بازرگانی، خدماتی، مسکونی، تأسیسات عمومی، فضای سبز و سایر نیازمندیهای عمومی شهر بحث و بررسی شد.

حمزه‌لو بیان کرد: اراضی مورد نیاز اجرای نهضت ملی مسکن با تصویب طرح جامع شهر سلماس تأمین و روند خانه‌سازی برای متقاضیان واجد شرایط تسریع می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه اجرای دقیق طرح جامع توسط شهرداری و سایر دستگاه‌های اجرایی الزامی است، گفت: با اجرای این طرح توسعه کالبدی موزون شهر و توسعه اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی فضاهای شهری و تأمین آسایش، رفاه و سلامت محیط زیست شهروندان محترم شهر سلماس فراهم می‌شود. 

به گزارش ایرنا، جلسه شورای‌عالی شهرسازی و معماری با حضور وزیر راه و شهرسازی و اعضای شورا برگزار شد.

سلماس مرکز شهرستان در شمال شهر ارومیه و در کنار مرزهای ایران و ترکیه و ساحل دریاچه ارومیه واقع شده‌است، سلماس از شرق به دریاچه ارومیه و از غرب به مرز ایران و ترکیه محدود است، از شمال به شهرستان خوی، از جنوب به شهرستان ارومیه محدود می‌شود.

فاصله سلماس از ارومیه 95 کیلومتر، از همسایه شمالی، خوی 45 کیلومتر، همسایه‌های شرقی شبستر و تسوج به ترتیب 90 و 55 کیلومتر می‌باشد.

طرح جامع شهری در واقع طرح و برنامه ای است که به موجب آن در مورد کاربری و نحوه استفاده اراضی شهری و یا مورد نیاز شهرها در پهنه ها و قطعات بزرگ تعیین تکلیف می شود.