در آستانه روز احسان و نیکوکاری؛

دیدار رئیس کمیته امداد با فرماندار سلماس

دیدار رئیس کمیته امداد با فرماندار سلماس
رئیس کمیته امداد امام خمینی (ره) به همراه کارکنان با فرماندار شهرستان سلماس دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سلماس؛ فرماندار سهرستان سلماس در این دیدار ضمن تقدیر از تلاش های خالصانه ی کارکنان کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان، اقدامات صورت گرفته در زمینه های گوناگون را خوب ارزیابی نمود و گفت: امیدواریم تا رسیدن به وضعیت مطلوب که همان خودکفایی و پیشرفت محرومین و مستضعفین جامعه می باشد این روند با شتاب بیشتری ادامه یابد.
مرتضی اصغری ادامه داد : برنامه ریزی برای حضور مردم در تمامی صحنه ها می تواند بسیاری از مشکلات جامعه را حل کند وکمیته امداد نیز می تواند با برنامه ریزی وبا پشتوانه نظام ومردم مشکلات محرومین را بر طرف نماید.
فرماندار سلماس به جشن نیکوکاری  اشاره کرد و گفت: همه مردمبا همت خود در حمایت از نیازمندان جامعه پیشقدم باشند.

مدیر کمیته ‌امداد سلماس در نشست خبری اظهار کرد: کمیته ‌‌امداد‌ پس از پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی با دستور امام‌خمینی(ره) در جهت رسیدگی به مشکلات نیازمندان جامعه تشکیل شده که از دیگر اهداف این نهاد می‌توان به ترویج فرهنگ نیکوکاری اشاره کرد.

مهدی‌ خضرلو ادامه داد: در سه‌ ماهه گذشته سال‌ جاری باتوجه به وضعیت اقتصادی کشور تعداد مددجویان کمیته امداد سلماس به ۹هزار و ۳۰۱ نفر افزایش یافته است.

مدیر کمیته ‌امداد سلماس افزود: کمیته‌ امداد سلماس تعداد ۱۰۸ خانواده زندانی، ۷۷۵ فرزند یتیم و محسنین و ۸۶ بیمار صعب‌العلاج را تحت پوشش خود قرار داده است.

وی گفت: در ۱۱ ماهه سال‌جاری با مشارکت خیرین و موسسات خیریه، تعداد ۱۵۳ مورد در تهیه جهازیه برای زوجین جوان کمک شده است.

خضرلو بیان کرد: امسال کلنگ‌زنی ۴۰ باب مسکن روستایی با مشارکت سپاه پاسداران انقلاب‌اسلامی انجام گرفته که تعداد ۱۰ مورد از آن در دهه‌فجر تحویل مددجویان شد و دیگر مساکن نیز تا پایان امسال و اوایل سال آینده تحویل داده می‌شوند.

وی افزود: امسال تسهیلات ۲۳۱ طرح اشتغال‌زایی با اعتباری بالغ بر ۵۵ میلیارد و ۹۰۰ میلیون ریال برای متقاضیان ارائه شده که از مهم‌ترین این طرح‌ها می‌توان به تولیدی دستمال‌کاغذی و صفحه‌‌خورشیدی اشاره کرد.

مدیر کمیته‌ امداد سلماس گفت: مشارکت مردمی برای کمک به نیازمندان در وضعیت کنونی کشور ۲۵ درصد نسبت به مشابه سال گذشته افزایش یافته که این مشارکت‌ها از طریق صندوق صدقات، زکات، اطعام، جشن‌عاطفه، مراکز نیکوکاری و دیگر مناسبت‌ها انجام گرفته است.