استاندار: آذربایجان غربی نیازمند توسعه زیرساخت‌های ارتباطی است

استاندار: آذربایجان غربی نیازمند توسعه زیرساخت‌های ارتباطی است
استاندار آذربایجان غربی گفت: با توجه به موقعیت جغرافیایی و سیاسی در همجواری با سه کشور و بهره مندی از ظرفیت گمرکات و پایانه های مرزی، تقویت زیرساخت های ارتباطی استان یک ضرورت جدی است.

    به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سلماس؛ به نقل از روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی، محمدصادق معتمدیان در نشست با وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات و مدیران ارشد این وزارتخانه افزود: با وجود انجام اقدامات جهادی در راستای توسعه ارتباطات در دولت سیزدهم، زیرساخت های نامناسب ارتباطی به ویژه نبود اینترنت در بیش از 470 روستای بالای 20 خانوار و پوشش نامناسب جاده ای بیانگر شکاف دیجیتالی آذربایجان غربی با سایر استان ها است.

وی توجه جدی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به توسعه شبکه فیبر نوری بویژه در نوار مرزی، تقویت آنتن دهی جاده ای و همچنین تکمیل پروژه های عمرانی نیمه تمام این وزارتخانه در استان را خواستار شد و اضافه کرد: تقویت زیرساخت های ارتباطی در آذربایجان غربی به جهت نقش مهمی که در دیپلماسی منطقه ای دارد، ضروری است.

استاندار آذربایجان غربی با اشاره به تردد زائران اربعین حسینی از مرز تمرچین پیرانشهر برای نخستین بار، توسعه زیرساخت های ارتباطی و ارائه خدمات به زائران در این پایانه را مهم دانست.

معتمدیان پیشنهاد تشکیل جلسه بررسی وضعیت شاخص های ارتباطی با حضور وزیر و مدیران ارشد وزارت ارتباطات و اطلاعات و مجمع نمایندگان استان را مطرح کرد که با موافقت وزیر مواجه شد.

استاندار آذربایجان غربی همچنین از وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات برای سفر به آذربایجان غربی دعوت کرد که مقرر شد در آینده نزدیک با سفر زارع پور به استان نسبت به تقویت زیرساخت های ارتباطی آن اقدام جدی صورت گیرد.