برگزاری جلسه بازگشایی مدارس در شهرستان سلماس

برگزاری جلسه بازگشایی مدارس در شهرستان سلماس
جلسه بازگشایی مدارس در شهرستان سلماس برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سلماس؛ فرماندار در جلسه بررسی بازگشایی مدارس شهرستان سلماس در محل سالن جلسه شهید سالمی فرمانداری این شهرستان با بیان اینکه حفظ سلامتی تمامی مردم و دانش آموزان اولویت اصلی مسئولان می باشد بر برنامه ریزی جهت بازگشایی مدارس بر اساس شرایط سفید، زرد و قرمز بیماری کروناویروس تاکید کرد و گفت: با توجه به شرایط شیوع ویروس کرونا برنامه محوری و آمادگی بر اساس شرایط مختلف برای بازگشایی مدارس ضرورتی انکار ناپذیر در راستای پیشگیری از شیوع ویروس کرونا در مدارس است.

علی اکبر عسگری بر همکاری همه ی مردم و نهادهای دولتی و غیر دولتی با آموزش و پرورش در زمینه بازگشایی مدارس در شرایط شیوع ویروس کرونا تاکید کرد.

"حسین خیرجویی" مدیرآموزش و پرورش شهرستان سلماس در جلسه بازگشایی مدارس سلماس گفت: بازگشایی مدارس و شروع روند آموزش دانش آموزان یک ضرورت است و طبق آخرین مصوبات ملی مدارس از شنبه هفته آینده آغاز بکار خواهند کرد

🔹تدابیر بهداشتی لازم در مدارس برای حضور دانش آموزان اندیشیده شده اما در مدارس با جمعیت بالا طبق هماهنگی و به تناسب جمعیت کلاسی، حضور ۵۰، ۴۰ و ۳۰ درصدی دانش آموزان در مدارس محقق خواهد شد و برنامه درسی هم بر اساس درصد حضور دانش آموزان در کلاس های درس تنظیم و ارائه خواهد شد.

🔹مجموعه آموزش و پرورش در زمینه اعمال پروتکل های بهداشتی در مدارس تمام توان خود را بکار گرفته اما در زمینه ضدعفونی مدارس نیازمند همکاری دستگاه ها و مجموعه های مختلف از جمله شهرداری ها و شوراهای اسلامی شهر و روستا و.... برای ایجاد یک روند مستمر ضدعفونی فضای مدارس هستیم.

🔹امسال بیش از هر سال دیگری نیازمند تعامل و همکاری اولیای عزیز دانش آموزان هستیم و انتظار داریم دانش آموزان حتما با لوازم بهداشتی از جمله ماسک و مواد ضدعفونی و لوازم شخصی در مدرسه حاضر شوند و در خصوص نحوه رعایت موارد بهداشتی و نظافت شخصی حتما توسط پدران و مادران عزیز توجیه شوند تا مشکلی نداشته باشیم.

🔹کلاس های آموزشی در زمان های ۳۵دقیقه ای برگزار خواهد شد و زنگ های تفریح بصورت نوبتی خواهد بود.

🔹مجموعه آموزش و پرورش امکان آموزش آنلاین را هم در خود تقویت کرده و امروز نسخه جدید نرم افزار شاد با امکانات و به روزرسانی های متناسب روند آموزش دانش آموزان ارائه خواهد شد و امیدواریم بتوانیم در فضای بهداشتی و متناسب با روند بیماری کرونا در سطح کشور، استان و شهرستان تدابیر آموزشی لازم را اتخاذ و چرخه آموزش را ادامه دهیم.