برگزاری مانور ساعت صفر وقوع زلزله 7 ریشتری در سلماس

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سلماس؛ ستاد مدیریت بحران سلماس با به صدا درآوردن تلفن های ادارات و مدیران دستگاه های اجرایی یک تمرین امداد و نجات جاده ای را بدون اطلاع قبلی اجرا کرد.
در این تمرین آمادگی، تیم های آتش نشانی، جمعیت هلال احمر، اورژانس، اتفاقات برق و یگان امداد ،شرکت نفت و نیروی انتظامی توانستند در فاصله زمانی 10 دقیقه پس از اطلاع رسانی در مدرسه ای در روستای مغانجوق ، محل وقوع حادثه فرضی که در پنج کیلومتری مرکز شهرستان است، حاضر شوند.
سرپرست فرمانداری سلماس از دستگاه هایی که طی واکنشی سریع خود را به محل حادثه فرضی رسانده بودند و عملیات امداد و نجات را انجام دادند، تشکر و قدردانی کرد.
کاظم غنی زاده افزود: تمام مسئولان به ویژه دستگاه های مرتبط با امر حوادث غیرمترقبه باید نقاط ضعف و قوت شهرستان را شناسایی کرده و نسبت به رفع نقص و تقویت آنها اقدام کنند.
وی اظهار کرد: آمادگی لازم در هر شرایط، در دسترس بودن مدیران، تکمیل تجهیزات موردنیاز و کارآمد و بروز رسانی در برخورد با بحران ها از جمله نکات ضروری و مهم است که همه مدیران باید در فراهم کردن آنها برای شرایط بحران تلاش کنند.

گفتنی است مانور ساعت صفر وقوع زلزله 7 ریشتری در سلماس توسط شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان در روستای مغانجوق با حضور دستگاههای امدادی و خدمات رسان برگزار شد