به مناسبت هفته کارو کارگر؛

دیدار با جمعی از نمایندگان کارگران و کارفرمایان با فرماندار سلماس

دیدار با جمعی از نمایندگان کارگران و کارفرمایان با فرماندار سلماس
جمعی از نمایندگان کارگران و کارفرمایان و جمعی از روسای ادارات با فرماندار شهرستان سلماس دیدار کردند.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سلماس؛ مرتضی اصغری در دیدار با جمعی از نمایندگان کارگران و کارفرمایان و جمعی از روسای ادارات به مناسبت هفته کارو کارگر در محل سالن جلسه فرمانداری با بیان اینکه نقش جامعه کارگری در تحقق شعار رونق تولید غیرقابل‌انکار است، ابراز داشت: در شرایط بد اقتصادی تنها با تأکید بر درون‌زا بودن اقتصاد می‌توان از پس مشکلات عبور کرد اما درنهایت عبور از آن نیازمند حفظ وحدت و انسجام ملی است.

وی بابیان اینکه کارگران و کارفرمایان پایه اصلی تحقق شعار رونق تولید را تشکیل می‌دهند، ابراز داشت: هر چه ارتباط این دو بهتر و برنامه‌ریزی دولت در این حوزه قوی‌تر باشد می‌تواند در شرایط مطلوب‌تری از تحریم‌ها عبور کرد.

فرماندار سلماس با اشاره به اینکه مسئولان همواره در کنار کارگران حضورداشته و مشکلات آن‌ها را درک می‌کند، گفت: با تعامل خوب و سازنده بین مسئولان، کارفرمایان و کارگران در سطح شهرستان،  کمترین آمار برگزاری در خصوص کمیسیون امنیت کارگری در استان می باشد.

اصغری در بخش دیگر سخنان خود با اشاره به آخرین وضعیت بازگشایی مرز کوزه‌رش سلماس اظهار کرد: خوشبختانه با پیگیری‌هایی که انجام گرفته، کارگروه ویژه مرز کشور به شهرستان سلماس سفر کرده و از مرز کوزه‌رش بازدید کردند و سپس با جلسه‌ای که در فرمانداری برگزار شد، وضعیت مرز شهرستان و خود شهر به اعضای کارگروه توضیح داده شد.

وی تصریح کرد: متعاقب آن یک جلسه در وزارت کشور برگزار شد که فرماندار شهرستان نیز در آن جلسه شرکت و از وضعیت بازگشایی مرز و درخواست شهروندان سلماسی توضیحاتی داد و خوشبختانه در آن جلسه، بازگشایی پایانه مرزی کوزه‌رش سلماس تصویب شد.

فرماندار سلماس گفت: بنابراین امید است پس از رفتن این مصوبه به کمیسیون دفاعی، بررسی و اعلان نظر شده و سپس در صحن هیأت دولت به تصویب نهایی برسد که این خود نیز زمان‌بر بوده اما امید است به زودی شاهد بازگشایی این مرز باشیم.

گفتنی است در این دیدار جمعی از نمایندگان کارگران و کارفرمایان نکته نظرات و پیشنهادات خود را بیان کردند.