معرفی دادستان عمومی و انقلاب سلماس

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سلماس؛ فرماندار شهرستان سلماس پیش از ظهر امروز در مراسم تودیع و معارفه دادستان عمومی و انقلاب شهرستان سلماس  در محل سالن آمفی تئاتر اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سلماس  گفت: بنا به سیره پیامبر و ائمه و همچنین دین اسلام اجرای عدالت اهمیت بسزایی دارد و جزو اهداف بزرگ حضرت امام (ره)و انقلاب اسلامی بود و یکی از برکات نظام مقدس جمهوری اسلامی تدوین یک نظام حقوقی بر اساس شرع اسلامی است.

مرتضی اصغری، اظهار کرد: در حوزه قضایی ارتباط دادستان با مردم از اهمیت بسزایی برخوردار است و از ظرفیت مردم در جهت تحقق اهداف قضایی باید استفاده کرد.

فرماندار سلماس با بیان اینکه این شهرستان از امن ترین شهرستان های استان است گفت: احساس امنیت از خود امنیت مهمتر است،اینکه شهروندان با آسودگی زندگی کنند خیلی مهم است و یکی از ارکان سیطره این احساس امنیت دستگاه قضایی است.

اصغری تصریح کرد: مبارزه با فساد اقتصادی که  از اولویت های مهم حجت الاسلام رئیسی  در قوه قضائیه بوده که کشورمان در مقطع بسیار حساس تاریخی قرار دارد و همه باید دست به دست بدهیم این مشکلات را حل و فصل کرده و کشور را از این وضعیت حساس کنونی عبور دهیم.

وی اظهار کرد: در خصوص مدیریت فضای مجازی و سایبری باید با بهره گیری از تمام قوا اقدامات لازم را بعمل آورد.

امام جمعه سلماس همچنین در ادامه گفت: در رسیدگی به پرونده های قضایی نباید کیفیت فدای کمیت شود و نسبت به این پرونده ها باید با دقت تمام تصمیم گیری شود چراکه پای جان و مال و آبروی مردم در میان است.

حجت الاسلام طباطبایی با تاکید بر اینکه در اسلام،قاضی جایگاه ویژه ای دارد وقضات با ادله متقن عدالت رابرقرار می کنند افزود: قضات درهررتبه ای باشند بایستی نسبت به دانش افزایی اقدام کنند.

امام جمعه سلماس بیان کرد: درجامعه ما امنیت اخلاقی به نحوی که شرع تاییدکند وجود ندارد،علیرغم اینکه امنیت نظامی داریم اما درخصوص امنیت اخلاقی نیازمند تلاش بیشتری هستیم.

رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی نیز در ادامه این مراسم گفت: توصیه پذیری آفت قضاوت است و تمامی قضات بایدباپیروی ازسیره پیامبراز توصیه پذیری امتناع کنند.

 گروسی  با ابراز خوشحالی از اظهاررضایت مردم این شهرستان ازمجموعه دادگستری، گفت: منش پیامبراعظم درکسوت قضایی باید سرمشق ماباشد، توصیه پذیری آفتی برای قضاوت است و تمامی قضات باید باپیروی ازسیره پیامبر از توصیه پذیری امتناع کنند.

وی بیان کرد: امروزقوه قضاییه با یک برنامه تحولی منسجم و تحت نظر مقام معظم رهبری حرکت می کند و مبارزه با فساد با آهنگ منظم پیش میرود.

رئیس کل دادگستری آذربایجان غربی افزود: مبارزه با فساد باید به جایی برسد که در هیچکس جرات تخطی نباشد وهمه خطاکاران چنگال عدالت را بالای سرخود ببینند.

گروسی تصریح کرد: امروزه ارتقاء قضات منوط به شرکت در دوره های‌مختلف است و نشان دهنده اهمیت دانش افزایی برای قوه قضائیه است.

رئیس دادگستری سلماس نیز در این مراسم با بیان اینکه جایگاه قضا مطابق شرع اسلام،جایگاهی الهی است، گفت: قوه قضائیه یک قوه مستقل که به فرموده امام راحل ملجا و پناهگاه ستمدیدگان است.

الهوردیان گفت: در شهرستان سلماس این امکان بوجود آمده است که تمام معتادان بی بضاعت نسبت به ترک اعتیاد اقدام نمایند.

دادستان جدید شهرستان سلماس در ادامه این مراسم با بیان اینکه بدور از هرگونه شائبه و فضاسازی به انجام وظایف محوله تلاش خواهیم کرد، گفت: در جهت کاهش جمعیت کیفری با استفاده از  تاسیس های قانون مجازات جدید اقدامات بسزایی انجام خواهد گرفت.  

عباسی ادامه داد: کشف و پیشگیری از وقوع جرایم با بهره گیری از توان ضابطین در دستور کار خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه نسبت به تعامل و همفکری همه جانبه با اعضای شورای تامین و استفاده از ظرفیت های شهرستان در امر صلح و سازش توجه خاص خواهیم داشت، گفت: سعی خواهیم کرد در جهت افزایش آرامش عمومی گام برداریم و بعد از چند ماه با ارایه گزارش عملکرد مفصل مراتب را به اطلاع مردم خواهیم رساند.

گفتنی است در این مراسم از خدمات محمد رضایی بشیر دادستان قبلی سلماس تجلیل و ناصر عباسی بعنوان دادستان جدید سلماس معرفی شد.

همچین از خدمات شایسته حجت الاسلام محمدولی نصیری رئیس شعبه چهارم حقوقی دادگاه حقوقی سلماس با اهداء هدیه و لوح سپاس تجلیل شد.