پیکر پاک بسیجیان شهید در سلماس تشییع شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سلماس به نقل از خبرگزاری ایرنا؛ در این آیین معنوی که مسوولان شهرستانی، خانواده معظم شهدا و آحاد مردم سلماس نیز حضور داشتند، پیکر مطهر این بسیجیان شهید از میدان جانبازان تا گلزار شهدای این شهر تشییع و به خاک سپرده شد.

مردم در این آیین با سر دادن شعارهای مرگ بر تکفیری، مرگ بر ضد ولایت فقیه، "ای شهید خون تو جاودانه است"، بر پیروی از راه شهدا تاکید کردند.

امام ‌جمعه سلماس در این آیین با بیان اینکه جوانان غیور ایران اسلامی برای دفاع از اسلام و وطن جانفشانی می‌ کنند، گفت: صلابت خانواده شهدا نشان از قدرت و روحیه بالای آنان دارد.

حجت‌ الاسلام سیدابراهیم طباطبایی افزود: تکفیری ها و اشرار در تلاش هستند تا کشور ما را دچار مشکل کنند اما باید بدانند جوانان ایران اسلامی آمادگی دارند از میهن و ناموس خود تا پای جان دفاع کنند.

وی گفت: دشمنان بدانند که نمی‌ توانند ایران اسلامی را تا زمانی که مردان غیور و سلحشور دارد، دچار چالش کنند.

به گزارش ایرنا، بسیجیان شهید مهدی خلیلی و توحید مرادی از کارکنان گردان ۳۱۷ ثارالله سپاه پاسداران انقلاب اسلامی سلماس، روز گذشته در درگیری با اشرار در منطقه عملیاتی کشکاویچ سلماس به درجه رفیع شهادت نائل شدند.

پیکر پاک ومطهر شهدا در زادگاه شهیدان در  روستای آغ زیارت به خاک سپرده شد.

سلماس۷۲۶شهید تقدیم انقلاب و نظام اسلامی کرده و حدود سه هزار نفر جانباز، آزاده و ایثارگر دارد که نشان دهنده نقش برجسته این شهرستان در عرصه ایثار و شهادت است.

سلماس از شهرهای شمالی آذربایجان غربی است.

آذربایجان‌غربی مهمترین استان مرزی کشور است که ۹۶۷ کیلومتر مرز با عراق، ترکیه و جمهوری خودمختار نخجوان دارد.

از این میزان، ۵۵۰ کیلومتر مربوط به مرز آذربایجان غربی با ترکیه است.