مشکلات پیش روی میزبانی از زائران اربعین در آذربایجان‌غربی با همت جمعی برطرف شود

مشکلات پیش روی میزبانی از زائران اربعین در آذربایجان‌غربی با همت جمعی برطرف شود
استاندار آذربایجان‌غربی با اشاره به هدف گذاری حداکثری برای ارائه بهترین خدمات به زائران اباعبدالله الحسین (ع) در ایام اربعین حسینی گفت: همه مشکلات پیش روی میزبانی از زوار حسینی در استان با همت جمعی باید برطرف شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سلماس؛ محمدصادق معتمدیان شنبه شب در جلسه ستاد اربعین آذربایجان‌غربی افزود: حرکت عظیم اربعین متعلق به یک شهرستان و یک مرز نیست و باید همه شهرستان ها پای کار بوده و ستاد اربعین را به صورت روزانه تشکیل دهند.

وی اضافه کرد: هیچ شهرستانی نباید در حوزه اعزام زوار، حمل و نقل و ارائه خدمات به زائران اباعبدالله الحسین (ع)، مشکل داشته باشد.

استاندار آذربایجان‌غربی تاکید کرد: فضای فرهنگی شهرستان ها باید در راستای ایام اربعین حسینی و میزبانی از زوار حضرت اباعبدالله باشد.

معتمدیان با تاکید بر توجه ویژه به راه اندازی ایستگاه های صلواتی در شهرستان های مختلف به ویژه مسیرهای زوار حسینی ادامه داد: فرمانداران در حوزه راه اندازی مواکب بیشترین همکاری لازم را داشته باشند.

وی بر اطلاع رسانی دقیق، همه جانبه و مستمر در خصوص ارائه خدمات به زوار اربعین حسینی تاکید کرد و اظهار کرد: باید با استفاده از ظرفیت رسانه ها و فضای مجازی، جزئیات لازم به مردم ارائه شود.

وی با اشاره به اینکه هیچ بخشی برای ارائه خدمات به زوار حسینی در این ایام نباید نگاه انتفاعی داشته باشد، گفت: ارائه خدمات انتقال به مرز، پارکینگ خودروها در مرز، ارائه خدمات 24 ساعته در پایانه ارومیه از 14 تا 31 شهریور امسال، ایجاد زیرساخت ارتباطی گسترده و با بیشترین تخفیف ممکن در مرز و ارائه خدمات مناسب به مواکب برای عبور از مرز بدون دریافت هزینه توسط گمرک از جمله مواردی است که باید در این راستا رعایت شود.

نماینده ولی فقیه در آذربایجان غربی هم در این جلسه با اشاره به اینکه هر کاری برای خدمت به زوار حسینی، ثواب بی نظیری خواهد داشت، افزود: با راه اندازی این مرز برای زوار حسینی، تا سال های طولانی آینده هرکس از این مرز تردد کند، ثوابش به مدیران کنونی خواهد رسید.

حجت الاسلام والمسلمین سیدمهدی قریشی با بیان اینکه اقدامات بسیار خوبی برای تمهید مقدمات پذیرایی از زائران اربعین حسینی صورت گرفته است، اضافه کرد: باید زمینه تبلیغ گسترده این مسیر در رسانه ها فراهم شود.

وی اظهار کرد: ایجاد زمینه تشویق برای حضور بیشتر مردم و ایجاد احساس فضای امن برای زوار در این مسیر از جمله نتایج اقدامات رسانه ای برای تبلیغ این مسیر به شمار می رود.

در این جلسه مدیران بخش های مختلف به بیان اقدامات صورت گرفته در راستای ارائه بهترین خدمات به زوار حسینی در ایام اربعین امسال پرداختند.

زوار حسینی از 14 تا 31 شهریورماه جاری می توانند از طریق مرز تمرچین و مسیر اربیل، کرکوک، بغداد و کربلا به مرقد مطهر امام حسین (ع) مشرف شوند.