توصیه های فرماندار سلماس برای مقابله با کرونا

توصیه های فرماندار سلماس برای مقابله با کرونا
آذربایجان غربی فرماندار سلماس از انجام غربالگری و تست کرونا در مبادی ورودی شهرستان خبر داد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سلماس؛ مرتضی اصغری در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران سلماس و ستاد پیشگیری و مبارزه با بیماری کروناویروس این شهرستان با تاکید بر اینکه دستگاه‌های اجرایی، فرهنگی و مذهبی سلماس هر گونه تجمع و برنامه‌های غیرضروری را لغو و از آن جلوگیری کنند، تصریح کرد: باتوجه به شیوع بیماری کرونا، برنامه های ستاد تسهیل مسافران نوروزی لغو شده است و فعالیت این ستاد در ذیل ستاد پیشگیری و مبارزه با این بیماری و در جهت جلوگیری از ورود مسافران به شهرستان در ایام نوروز سمت و سو می یابد.

وی افزود: بر این اساس اکیپ های طرح غربالگری و اجرای تست کرونا در مبادی ورودی شهرستان استقرار یافته و بدون هیچ ملاحظه ای از افرادی که به سلماس ورود می کنند تست کرونا گرفته خواهد شد و کسانی که دارای علائم این بیماری باشند تا اعلام نتیجه آزمایش به مدت ۱۴ روز قرنطینه می شوند.

به گزارش ایسنا، فرماندار سلماس تاکید کرد: مسافران و گردشگران از ورود به شهرستان سلماس پرهیز کنند و تا اطلاع ثانوی تمام مراکز گردشگری و اقامتی این شهرستان تعطیل است.

اصغری اظهار کرد: همشهریان در این ایام با پرهیز از حضور پرتراکم در بازار و اماکن خرید و فروش نسبت به تامین سلامت خود حساس باشند و در عین حال خریدهای ضروری خود را از مراکز کم تراکم انجام دهند.

وی بیان کرد: هنوز معلوم نیست که این روند تا کی ادامه خواهد داشت و ما به صورت مرتب وضعیت را رصد می‌کنیم و از رسانه‌ها انتظار داریم با در نظر گرفتن آرامش روانی مردم به تقویت اعتماد و امید به زندگی در جامعه کمک کنند و امیدواریم با راه اندازی کمپین "من یک شهروند پیشگیرم" بتوانیم در کنترل و کاهش اثرات این بیماری موگفید باشیم.