در جریان سفر نماینده ویژه رئیس جمهور؛

3500 میلیارد ریال برای تکمیل بیمارستان سلماس اختصاص می‌یابد

3500 میلیارد ریال برای تکمیل بیمارستان سلماس اختصاص می‌یابد
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: سه هزار و 500 میلیارد ریال اعتبار برای ادامه روند ساخت بیمارستان 260 تختخوابی سلماس با حمایت و تصویب هیات دولت در جلسه استانی امروز، اختصاص می‌یابد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سلماس؛ بهرام عین اللهی روز جمعه در بازدید از روند ساخت بیمارستان سلماس افزود: برای تکمیل طرح بیمارستان 260 تخت خوابی سلماس بیش از چهار هزار میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز بوده و عملیات اسکلت و دیوار چینی این طرح در حال تکمیل است.

وی اظهار کرد: بعد از اصلاح و تایید نقشه‌های معماری از سوی دانشگاه علوم پزشکی سه هزار مترمربع به زیربنای بیمارستان شهرستان سلماس‌ افزوده شد و مساحت کل زمین بیمارستان 5٢ هزار مترمربع شده است.

عین الهی ادامه داد: یک هزار و 820 میلیارد ریال برای احداث بیمارستان جدید شهرستان سلماس تاکنون هزینه شده و با برنامه‌ریزی‌های انجام شده پیش بینی شده با استفاده از همه امکانات و منابع مالی این بیمارستان نیمه اول سال 1402 به بهره‌برداری برسد.

وی با بیان اینکه امسال روند پیشرفت فیزیکی این بیمارستان شتاب گرفته است، افزود: روند اجرای این طرح طی سال‌های گذشته به خاطر کمبود منابع مالی کُند شده ولی با نگاه ویژه اعتباری، در حال حاضر عملیات اجرایی آن سرعت گرفته است.

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: توزیع عادلانه تأسیسات دولتی و عمومی در مناطق مختلف کشور بویژه مناطق کم‌برخوردار امری ضروری است و در این راستا توسعه امور زیربنایی و دسترسی مردم به خدمات بهداشتی و درمانی با هدف ارتقای شاخص سلامت در مناطق مرزی یکی از اولویت‌های ما است.

به گزارش ایرنا، بیمارستان 260 تخت‌خوابی شهرستان سلماس در جاده سلماس به خوی و در ضلع جنوبی روستای "برگشاد" احداث می‌شود؛ زیربنای اصلی ساختمان ١٢ هزار و 249 مترمربع است که شامل بخش‌های اورژانس، عمل های جراحی کوچک، آزمایشگاه و بخش‌های بستری است.

هیات دولت به همراه ریاست جمهوری روز جمعه وارد آذربایجان غربی شده است و هر وزیر جداگانه برای بررسی مسایل و موضوعات مختلف به شهرهای محتلف این استان سفر کرده‌اند.