دیوارنگاری ساختمان فرمانداری سلماس با تصاویر جاذبه‌های گردشگری

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سلماس؛ رئیس میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی سلماس اظهار کرد: به­ دستور مرتضی اصغری، فرماندار سلماس در راستای معرفی ظرفیت‌های گردشگری، برخی از جاذبه‌های فرهنگی و گردشگری این شهرستان روی دیوار ساختمان فرمانداری نقاشی شد.

افراسیاب گراوند، با اشاره به زیبایی‌های سلماس ادامه داد: سلماس در حقیقت اولین شهر شطرنجی ایران و یکی از زیباترین شهرهای شمال غرب محسوب می‌شود. این شهر دیدنی با طبیعت بی‌نظیر و آب‌ وهوایی که دارد از جمله مقاصد گردشگری به شمار می‌آید که حتماً باید از آن بازدید کرد.

وی در پایان گفت: این شهرستان دارای جاذبه‌های تاریخی، فرهنگی و گردشگری زیبایی است که از جمله می‌توان به تپه باستانی اهرنجان، نقش برجسته خان تختی، حمام شیخ، مسجد آقا، کلیسای منقوش هفتوان، آبشار خورخورا، آبشار داراب، آبشار ماته خرپه، تالاب آق زیارت، سد زولا، سد دریک، آب گرم ایسی سو، دره زیبای چهریق و دلزی، قلعه هدر، قلعه چهریق و روستاهای هدف گردشگری خسروآباد، پکاجیک، ایسی سو، پته ویر و نظرآباد اشاره کرد.

 شهرستان سلماس در فاصله 95 کیلومتری شمال ارومیه قرار گرفته و دارای دو بخش مرکزی و کوهسار است که بالغ بر 198 هزار نفر جمعیت دارد.