فرماندار شهرستان سلماس گفت:

فعال سازی 23 کمیته برای اجرای باشکوه برنامه های دهه فجر در سلماس

فعال سازی 23 کمیته برای اجرای باشکوه برنامه های دهه فجر در سلماس
فرماندار سلماس گفت: 23 کمیته مختلف در ستاد گرامیداشت دهه فجر انقلاب اسلامی سلماس برای اجرای باشکوه برنامه های این ایام فعال شده است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سلماس؛ مرتضی اصغری در نخستین جلسه هماهنگی برنامه های ستاد بزرگداشت دهه فجر سلماس افزود: دهه فجر فرصتی برای مدیران و مسئولان به‌ منظور انتقال ارزش های انقلاب و جایگاه و نقش انقلاب در نظام جمهوری اسلامی ایران به جامعه جوان است.
وی برپایی جشن‌های دهه فجر در جای‌ جای این شهرستان و ایجاد فضاهای شهری نشاط‌ آفرین توسط شهرداری را خواستار شد و گفت: جشن‌های انقلاب با شور و هیجان برگزار شود تا مردم با اشتیاق در آن شرکت کنند.
وی با تأکید بر اینکه انقلاب اسلامی ایران یک انقلاب مردمی است و برنامه‌های دهه فجر باید طوری برنامه‌ریزی شود که خود مردم در کنار ادارات و نهادها برنامه‌هایی داشته باشند، یادآوری کرد: پیام برنامه های دهه فجر باید اتحاد و همدلی مردم و مسئولان باشد.
امام جمعه سلماس نیز گفت: شهیدان محمد علی سوره ای و منصور سلطان زاده از جمله دلاورمردان غیرتمندی بودند که در لبیک به فرمان امام خمینی (ره ) مردانه مقاومت کردند و قبل از پیروزی انقلاب اسلامی با رشادت ها و جانفشانی های خود برای سایر مبارزان انقلابی شمع راه شدند.
حجت الاسلام سید محمد موسوی افزود: با گذشت نزدیک به 40 سال از عمر پر برکت انقلاب اسلامی مردم خاطرات فراوانی از مبارزات این 2 شهید به خاطر دارند و عزت و روحیه ظلم ستیزی آنان باید در بین نسل جوان تبیین شود و برنامه های ویژه ای در جهت شناساندن این 2 شهید بزرگوار اندیشیده شود.
در این نشست هماهنگی اجرای برنامه هایی چون غبار روبی و عطرافشانی مزار شهیدان، برپایی یادواره شهدا، دیدار با خانواده شهدا و ایثارگران، برپایی نشست های مردمی و پرسش و پاسخ مردم با مسئولان، ویزیت رایگان بیماران، برپایی ایستگاه های سلامتی، مسابقات ورزشی، برپایی جشن انقلاب و نواختن زنگ انقلاب، برگزاری همایش های پیاده روی خانوادگی، آذین بندی شهر و ادارات و برگزاری چندین برنامه فرهنگی و ورزشی انجام شد.