درنظام جمهوری اسلامی برگزاری انتخابات نمود واقعی مردم سالاری دینی بوده است

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سلماس؛ مرتضی اصغری پیش از ظهر امروزدر نشست صمیمی با خبرنگاران و اصحاب رسانه این شهرستان گفت: تمهیدات لازمه برای برگزاری انتخابات سالم وبرپایه چهار اصل مشارکت حداکثری مردم قانون مداری وعمل به قانون وبی طرفی دراجرای انتخابات وفراهم سازی بستر مناسب برای برگزاری موفق انتخابات امانتداری وپاسداری از ارای مردم ضروری است وباید مجریان انتخابات زمینه حضورحداکثری مردم را بوجود اورند.
وی به حضورمردم این شهرستان درانتخابات گذشته اشاره کرد و گفت: مردم سلماس درطول انتخابات گذشته وفاداری خودرا به نظام ابرازداشته و دراین انتخابات نیز یکباردیگر با حضوردرپای صندوقهای رای توطئه دشمنان را نقش براب خواهند کرد
فرماندارسلماس با اشاره به ثبت نام 35 داوطلب مجلس یازدهم دراین حوزه انتخابیه گفت: برای ارای مردم 140 شعبه اخذ رای پیش بینی شده است.
وی افزود باپایان یافتن ثبت نام ازداوطلبان یازدهمین دوره انتخابات فعالیت هیات اجرایی دراین شهرستان اغازشده است.
اصغری در باره تبلیغات زود هنگام داوطلبان افزود: داوطلبان باید براساس برنامه زمانبندی اقدام کنند و هر گونه تبلیغات زود هنگام خلاف قانون است.
فرماندار سلماس اظهارداشت: به توسعه سیاسی و کاکرد مطبوعات و رسانه‌ها اعتقاد داریم و امیدواریم در این دوره، انتخاباتی موفق با حضور حداکثری مردم که رسانه‌ها زمینه آن را فراهم می‌کنند، داشته باشیم.
این مسئول از رسانه‌ها خواست برای هرچه بهتر برگزار شدن انتخابات و مشارکت حداکثری مردم تلاش کنند و  هر ایرادی در نحوه و روند برگزاری انتخابات می‌بینند را بدون هیچ ملاحظه‌ای به ما اعلام کنند زیرا براین با وریم که رسانه‌ها چشم بیدار جامعه و صدای مردم هستند، پس صدای مردم را هرچه بهتر، بیشتر و رساتر به مسئولان برسانید.

وی ادامه داد: از نهادهای سیاسی و احزاب انتظار است رسالت خود را برای هرچه بهتر برگزار شدن انتخابات انجام دهند و برای معرفی نامزدها، و تشویق مردم به حضور حداکثری برنامه ریزی کنند و خانه احزاب می تواند با گرد هم آوردن گروه‌ها دور هم ایفای نقش کند.

اصغری اضافه کرد: دانشگاه و دانشجویان به عنوان پیشقراولان و مرجع در جامعه در این زمینه از هیچ تلاشی دریغ نورزند.

فرماندار سلماس با اشاره به این طبق برنامه زمانبندی انتخابات عمل می شود، مشارکت حداکثری، قانونمداری، بیطرفی و امانتداری را چهار اصل ستاد انتخابات شهرستان عنوان کرد و افزود: تمهیدات لازم برای برگزاری انتخاباتی قانونمند در سطح استان اندیشیده شده است.

💢آخرین وضعیت بازگشایی مرز سلماس/گلیجک وان از زبان فرماندار سلماس

🔹اولین گام برای بازگشایی مرز،تایید کارگروه مرزهای دو کشور است که تا سال گذشته مصوبه ای مبنی بر موافقت با بازگشایی مرز سلماس از این کارگروه اخذ نشده بود.

🔹 با پیگیری های انجام شده این کارگروه  به سلماس آمد و طی بازدیدی از مرز داشتند و پس از آن در جلسه ای که دراینخصوص در فرمانداری تشکیل شد، از بنده خواستند در تهران برای انجام امورات مرز سلماس جهت دفاع حضور پیدا کنم.

🔹بعد از این بازدید و بعداز3 روز از حضور کارگروه در سلماس، در جلسه کارگروه مرزهای کشور شرکت کردم که در جلسه مذکور چند تن از مدیران کل مرزی با گشایش مرز سلماس مخالف بودند که نظر آن افراد نیز جلب و پایانه مرزی سلماس برای اولین بار در آن جلسه مصوب شد و مقدمه تصویب مرز سلماس در هیات دولت می باشد.

🔹این مصوبه فعلا در هیات دولت در انتظار تصویب می باشد و منتظر موافقت کشور ترکیه برای انجام سایر امورات مرز سلماس هستیم.

🔹طی مذاکرات وزرای خارجه دو کشور بصورت شفاهی در خصوص مرز توافقاتی حاصل شده است و در مذاکرات روسای جمهور دو کشور نیز به توافقاتی رسیده اند اما تاکنون هیچ اعلام نظر کتبی مبنی بر اینکه کشور ترکیه با بازگشایی مرز سلماس موافق است حاصل نشده است.