ریس جدید حفاظت محیط زیست شهرستان سلماس معرفی شد

ریس جدید حفاظت محیط زیست شهرستان سلماس معرفی شد
با حضور فرماندار سلماس و مدیرکل محیط زیست استان آذربایجان غربی جعفر محمدپور بعنوان ریس جدید حفاظت محیط زیست شهرستان سلماس معرفی و از خدمات ریس قبلی تجلیل شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سلماس؛ مدیر کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی پیش از ظهر امروز در دیدار با فرماندار سلماس  گفت: برابر ضوابط و قوانین زیست محیطی با هر گونه خرید و فروش، حمل و نگهداری و عرضه گونه های حیات وحش در سطح استان برخورد می شود.

مهران نظری افزود: در روزهای پایانی سال و نزدیک شدن به عید نوروز، عده ای افراد فرصت طلب و سودجو در برخی مناطق اقدام به خرید و فروش غیرمجاز گونه های جانوری خصوصاً گونه های در معرض خطر انقراض مانند مار، سمندر، لاک پشت در کنار ماهی قرمز می کنند که این عمل از طرف سازمان حفاظت محیط زیست ممنوع می باشد.
وی افزود: ماموران یگان حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی در سراسر استان با تشکیل اکیپ های سیار زیست محیطی ضمن گشت و نظارت مستمر بر مراکز خرید و فروش ماهی قرمز و پرنده فروشی های سطح استان با هرگونه تخلف برخورد خواهند نمود.
نظری افزود:  درصورت مشاهده هر گونه تخلف ، ضمن ضبط جانوران وحشی ، با افراد خاطی و سودجو براساس قوانین و مقررات زیست محیطی  برخورد می شود.
وی گفت: کلیه جانوران کشف شده در صورتیکه قابلیت رها سازی در طبیعت را داشته باشد با هماهنگی قاضی پرونده در طبیعت و زیستگاه آن رها سازی شده و در صوتیکه نیاز به تیمار و نگهداری داشته باشد در مراکز مجاز که تحت نظارت این اداره کل فعالیت می نمایند، نگهداری خواهند شد.
مدیر کل حفاظت محیط زیست آذربایجان غربی از مردم با فرهنگ و دوستدار محیط زیست و حیات وحش استان در خواست نمود از خرید جانواران وحشی خودداری نموده و در صورت مشاهده هر گونه تخلف مراتب را به سامانه تلفنی 1540 و یا نزدیکترین ادارات محیط زیست اطلاع دهند.
گفتنی است در این مراسم جعفر محمدپور بعنوان ریس جدید حفاظت محیط زیست شهرستان سلماس معرفی و از خدمات ریس قبلی تجلیل شد.

شایان ذکر است دکتر مهران نظری پیش تر به عنوان مدیرکل محیط زیست استان آذربایجان غربی منصوب شده است.

همچنین فرماندار سلماس به همراه مدیرکل حفاظت محیط  زیست استان آذربایجان غربی و معاون فرماندار به مناسبت گرامیداشت هفته درختکاری یک اصله نهال غرس کرد.