بهره برداری از ۴ طرح عمرانی در سلماس

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سلماس به نقل از خبرگزاری ایرنا؛ در این روز طرح درمانگاه مرکز خدمات جامع سلامت روستایی کوزه رش با ۱۰۰ میلیارد ریال اعتبار افتتاح شد.

 همچنین سیستم روشنایی و روکش آسفالت جاده تازه شهر سلماس با ۷۰ میلیارد ریال اعتبار به بهره برداری رسید.

افتتاح کلینیک تخصصی بیمارستان خاتم الانبیا (ص) سلماس با ۸۰ میلیارد ریال اعتبار از دیگر طرح‌های این روز بود، جایگاه ۲ منظوره سلماس با ۱۱۰ میلیارد ریال در این روز افتتاح شد.

همچنین در این روزعملیات اجرایی سه طرح جایگاه CNG در جاده سلماس، کمربندی ارتش و بهسازی آسفالت محور سه راهی سیلاب با ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار پیش بینی شده آغاز شد.

 استاندار آذربایجان‌غربی در آیین کلنگ زنی کمربندی ارتش در سلماس، گفت: خدمات ممتاز قرارگاه عملیاتی منطقه‌ای شمال‌غرب نیروی زمینی ارتش، شعار ارتش برای ملت را به خوبی جاری و جاودانه کرده است.

محمدمهدی شهریاری اظهار داشت: ارتش در تقویت دفاعی و مساعدت در روند توسعه نقش ویژه‌ای داشته و همکاری و همرای نیروی زمینی ارتش در شمال‌غرب کشور در مورد تسهیل در فرآیندهای توسعه شهری و زیرساختی بسیار عالی است.

وی افزود: ارتش همواره در خدمت مردم بوده و مشارکت فعالانه در بحران‌هایی چون سیل و زلزله گواه بر این است.

استاندار آذربایجان‌غربی اظهار داشت: ارتش در مباحث توسعه شهری در نقاط مختلف استان از جمله ارومیه و سلماس و نیز کمک به تامین زیر ساخت‌های جاده‌ای در پیرانشهر عملکرد درخشانی داشته است.

شهریاری ادامه داد: کمک ارتش به مقابله با شیوع ویروس کرونا همراه و همگام با سایر نیروهای مسلح موجب شد تا دغدغه‌های عمومی کاسته شده و خودباوری لازم در جامعه شکل گیرد .

وی بیان کرد: همدلی ارکان توسعه آذربایجان‌غربی است و این امر برای خدمت رسانی به مردم در نوع خود بی نظیر است.

همزمان با دهه فجر و با حضور استاندار آذربایجان غربی ۷ پروژه خدماتی و عمرانی به ارزش ۸۷ میلیارد تومان در شهرستان سلماس افتتاح و کلنگ زنی شد.

به گزارش روابط عمومی استانداری آذربایجان غربی؛ محمدمهدی شهریاری روز شنبه در جریان سفر به شهرستان سلماس ضمن دیدار با خانواده شهید والامقام امیر اهری سلماسی، ۷ پروژه خدماتی و عمرانی در توسعه مرزی، مدیریت شهری و رونق منطقه ای را افتتاح و کلنگ زنی نمود.

کلنگ زنی کمربندی ارتش به عنوان عاملی مهم در روان سازی مباحث ترافیکی شهر سلماس با مساعدت قرارگاه منطقه ای شمالغرب ارتش و تعریض و بهسازی محور سیلاب_ هدر و افتتاح مرکز خدمات سلامت منطقه کوزه رش از جمله مهم ترین پروژه های افتتاحی و کلنگ زنی در سفر استاندار آذربایجان غربی به سلماس به شمار می رفت.

در جریان کلنگ زنی کمربندی ارتش، استاندار آذربایجان غربی از نقش ارتش در خدمت رسانی به مردم و جاودانه نمودن شعار ارتش فدای ملت قدردانی نمود.

وی همچنین از مشارکت خیر راهسازی برای توسعه زیرساخت های حمل و نقلی قدردانی کرد و گفت: به طور قطع همراهی خیرین در توسعه استان امری برجسته و ستودنی است.

شهریاری در دیدار با خانواده روحانی شهید امیر اهری سلماسی نیز خدمت رسانی بی منت و تلاش جهادی برای آبادنی را مصداق پاسداری از خون شهدا دانست.

به گزارش ایرنا با پیروزی انقلاب اسلامی، توجه به عرصه‌های سازندگی و پیشرفت، شتاب بیشتری به خود گرفته و در همین راستا بهبود زیرساخت‌های شهری و مدیریت منابع اقتصادی و انسانی برای نوسازی و توسعه شهرها در اولویت کارهای دولت‌های پس از انقلاب اسلامی قرار گرفته است.

شهرستان سلماس نیز از این تلاش‌ها و اقدامات بی دریغ مسوولان کشوری و استانی در جهت توسعه و بالندگی بهره مند شده و امسال نیز همچون سال‌های گذشته، در دهه فجر شاهد افتتاح و بهره برداری از طرح های عمرانی و خدماتی زیادی در این شهرستان هستیم.

سلماس با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت در ۷۰ کیلومتری شمال آذربایجان‌غربی واقع شده است.