۳۹۵ پرونده برای اصناف متخلف در سلماس تشکیل شد

۳۹۵ پرونده برای اصناف متخلف در سلماس تشکیل شد
رییس اداره صنعت، معدن و تجارت سلماس گفت: از ابتدای سال جاری تاکنون ۳۹۵ فقره پرونده تخلف صنفی در این شهرستان شناسایی و تشکیل شده است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سلماس؛ محمدرضا اسکندرزاده روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: تعداد تخلف‌های کشف شده در قالب این تعداد پرونده ۴۶۸ مورد بوده است که  میزان تخلف این پرونده‌ها به هشت میلیارد و ۷۸۴ میلیون و ۲۸۶ هزار می‌رسد.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت سلماس گفت: این میزان پرونده تخلف در قالب چهار هزار و ۲۱۴ مورد بازرسی از واحدهای صنفی، غیرصنفی، توزیعی، تولیدی و خدماتی کشف شده است.

اسکندرزاده ادامه داد: تخلف‌های کشف شده در زمینه گران‌فروشی، درج نکردن قیمت، احتکار و کم‌فروشی است.

وی تاکید کرد: مردم در صورت مشاهده هرگونه احتکار، گران‌فروشی، ارائه‌نکردن فاکتور فروش، توزیع خارج از شبکه، درج‌نکردن قیمت بر روی کالا و هرگونه تخلف صنفی دیگر، بازرسان این سازمان را مطلع کنند.

وی اضافه کرد: سامانه شبانه‌روزی ۱۲۴ ستاد خبری سازمان صنعت، معدن و تجارت آذربایجان‌غربی آماده دریافت گزارش، شکایت و پیشنهاد شهروندان است.

وی با اشاره به تعداد واحدهای صنفی فعال در سلماس بیان کرد: چهار هزار و ۵۰۰ واحد صنفی دارای پروانه کسب و ۸۰۰ واحد بدون پروانه در این شهرستان وجود  دارد که بازرسان در حال شناسایی واحدهای بدون پروانه هستند.

به گزارش ایرنا، رسیدگی به قیمت‌ها و بازرسی از واحدهای صنفی در طول سال از وظایف سازمان صنعت، معدن و تعزیرات حکومتی است.

شهرستان ۱۹۶ هزار نفری سلماس با ۱۵۳ روستا در ۲ بخش مرکزی و کوهسار در شمال آذربایجان‌غربی واقع شده است.