فرماندار سلماس:

۹۰%پیشرفت فیزیکی تصفیه‌خانه آب

۹۰%پیشرفت فیزیکی تصفیه‌خانه آب
شهرستان سلماس باتوجه به پراکندگی چاه‌ها،سختی بالای آبهای زبرزمینی و ماسه دهی برخی چاهها به منظور تامین آب شرب پایدار باکیفت مطلوب اقدام به تصفیه خانه آب شرب نموده است .

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سلماس؛ فرماندار شهرستان سلماس پیش از ظهر امروز در بازدید از تصفیه خانه آب سلماس گفت: طرح آب رسانی به شهر سلماس و تازه شهر با منبع تامین آب از سد زولا از چند سال گذشته آغاز شده و هم اکنون از ۹۰%پیشرفت فیزیکی برخوردار است.
مرتضی اصغری افزود:احداث تصفیه خانه آب سلماس با ظرفیت ۵۰۰۰مترمکعب در شبانه روز(۵۷۵لیتر در ثانیه)به روش اختلاط و انعقاد و زلال سازی با هزینه ۳۷۹میلیارد ریال در حال اجرا میباشد.
وی اشاره کرد:احداث خط انتقال آب از سد زولا به تصفیه خانه آب شرب سلماس با طول۱۸/۲کیلومتر و ۱۰ کیلومتر از ایستگاه پمپاژ تصفیه خانه آب به تازه شهر با طول ۲۸/۲کیلومتر در حال احداث بوده که تاکنون حدود ۱۵/۵کیلومتر احداث گردیده است .
اصغری افزود: طی چند روز آینده این طرح به بهره‌برداری خواهد رسید و با بهره‌برداری از این طرح شهروندان سلماس و تازه شهر و61روستا در مسیر این طرح ازاب آشامیدنی سالم برخودارخواهند شد.
گفتنی است شهرستان سلماس باتوجه به پراکندگی چاه‌ها،سختی بالای آبهای زبرزمینی و ماسه دهی برخی چاهها به منظور تامین آب شرب پایدار باکیفت مطلوب اقدام به تصفیه خانه آب شرب نموده است.