فرماندار سلماس طی پیامی درگذشت آیت الله شاهرودی را تسلیت گفت

فرماندار سلماس طی پیامی درگذشت آیت الله شاهرودی را تسلیت گفت
فرماندار شهرستان سلماس با صدور پیامی درگذشت آیت الله سید محمود هاشمی شاهرودی رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام را تسلیت گفت.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سلماس؛ فرماندار سلماس در این پیام آورده است:

بسم الله الرحمن الرحیم

انّا لله و انّا الیه راجعون

«درگذشت مجاهد نستوه و فقیه ربانی حضرت آیت الله سیدمحمود هاشمی شاهرودی را که در طول حیات فقهی، قضایی و سیاسی خویش قائل به اعتدال و رأفت اسلامی بود به محضر را به محضر حضرت بقیه‌الله الاعظم « عجل‌الله‌ تعالی فرجه الشریف»، مقام معظم رهبری حضرت آیت الله العظمی امام خامنه ای عزیز «مدظله العالی»، مراجع عظام تقلید، حوزه‌های علمیه و مردم ولایتمدار و انقلابی ایران اسلامی و همچنین بازماندگان ایشان تسلیت عرض نموده و از درگاه خداوند سبحان برای آن عالم عالیقدر غفران واسعه الهی و برای بازماندگان صبر و شکیبایی مسئلت می نمایم.»
گفتنی است؛ آیت الله سید محمود هاشمی شاهرودی رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام ساعتی پیش پس از مدت ها تحمل بیماری در سن 70 سالگی دارفانی را وداع گفت.
آیت الله شاهرودی متولد 1327 در شهر نجف و از سال 1373 در دوره های مختلف (سوم، چهارم، پنجم، ششم و هفتم) عضو شورای نگهبان بود.
رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام بین سال های 1378 تا 1388 از سوی رهبر معظم انقلاب بعنوان رییس قوه قضاییه منصوب شد و نماینده مجلس خبرگان رهبری در دوره های سوم، چهارم و پنجم بود.
وی از سال 1396 ریاست مجمع تشخیص مصلحت نظام و از سال 1390 ریاست هیات عالی حل اختلاف و تنظیم روابط قوای سه گانه را با حکم رهبر معظم انقلاب بر عهده داشت.