بیش از هزار پرونده قضایی برای اصناف متخلف در سلماس تشکیل شد

بیش از هزار پرونده قضایی برای اصناف متخلف در سلماس تشکیل شد
رییس اداره تعزیرات حکومتی سلماس گفت: هزار و 100 پرونده قضایی با صدور بالغ بر 182 میلیارد ریال جریمه برای اصناف متخلف این شهرستان در بخش‌های خدمات، کالا و قاچاق در سال جاری تشکیل شده است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سلماس؛ عبادالله پورعطا روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از این تعداد 800 و  26 پرونده مربوط به بخش کالا و خدمات است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 25 درصد رشد داشته است.

وی ادامه داد: رعایت نکردن دستورالعمل‌های بهداشتی، گران‌فروشی و درج نکردن قیمت از عمده تخلفات صنوف ارایه کالا و خدمات بوده است.

رییس اداره تعزیرات حکومتی سلماس با اشاره به این که پرونده های وارده به این نهاد در پنج روز تعیین تکلیف می شود، افزود: میزان وصول  جریمه های صادر شده امسال 33 میلیارد ریال  است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته وصول 42 درصد افزایش داشته است.
وی با بیان اینکه 40 درصد تخلفات بخش کالا و خدمات از طریق گزارش مردم پیگیری و رسیدگی می‌شود، اظهار کرد: شهروندان با مشاهده هرگونه تخلفی اعم از گران‌فروشی، عدم درج قیمت و کم‌فروشی می‌توانند از طریق سامانه اینترنتی 135 موضوع را برای رسیدگی به اداره تعزیرات حکومتی سلماس اعلام کنند.

به گزارش ایرنا، شهرستان 220 هزار نفری سلماس با 153 روستا در 2 بخش مرکزی و کوهسار در شمال آذربایجان‌غربی واقع شده است.

نزدیک به 2 هزار واحد صنفی با پروانه کسب در شهرستان سلماس فعال است.