خسارت سیلاب در سلماس

خسارت سیلاب در سلماس
بارش شدید تگرگ و جاری شدن سیلاب در چندین روستای سلماس خسارت به بار آورد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سلماس ؛ عصرامروز رگبار شدید تگرگ و جاری شدن سیلاب موجب وارد آمدن خسارت به اهالی هشت روستای صدقیان، سرای ملک، پاجیک، وردان، ریک آباد، چهارستون، گوبه و مغانجوق در بخش کوره سنی شهرستان سلماس شد.

براساس گزارشهای اولیه سیلاب موجب آبگرفتگی 20 منزل در روستای سرای ملک شد.

به گفته خلیلی معاون عملیات هلال احمر استان، هم اکنون 7 تیم امدادی در محل مشغول امدادرسانی به خانوارهای آسیب دیده هستند و 2 مصدوم نیز به بیمارستان سلماس انتقال داده شدند.

فرماندار شهرستان سلماس همچنین در خصوص آخرین وضعیت روستاهای سیل زده سلماس اظهارداشت: بارش شدید تگرگ و جاری شدن سیلاب در چندین روستای سلماس خسارت به بار آورد و براساس گزارشهای اولیه سیلاب موجب آبگرفتگی ۲۰ منزل در روستای سرای ملک شد.

مرتضی اصغری ادامه داد: جاری شدن سیلاب موجب وارد آمدن خسارت به اهالی هشت روستای صدقیان، سرای ملک، پاجیک، وردان، ریک آباد، چهارستون، گوبه و مغانجوق در بخش کوره سنی شهرستان سلماس شده است و هم اکنون نیروهای امدادی در حال ارائه خدمات هستند.

فرماندار سلماس در خصوص خسارت های جانی در اثر وقوع سیل در روستاهای این شهرستان افزود: در این حادثه چهار نفر مصدوم شدند که دو مصدوم به بیمارستان سلماس منتقل و در حال مداوا هستند و دو نفردیگر به صورت سرپایی مداوا شدند.

اصغری با تاکید بر اینکه میزان خسارت وارد آمده به مناطق مختلف در دست بررسی است گفت: هم اکنون سیلاب در شهرستان فروکش کرده و باران ملایم می بارد.

فرماندار سلماس گفت: تیم‌های امدادی و مدیریت بحران در محل حاضر هستند و خوشبختانه همه چیز کنترل شده است و وضعیت در حالت عادی قرار دارد و سیل نیز تا حد ۶۰ سانتی‌متر فروکش کرده است.