ساخت 7 هزار واحد نهضت ملی مسکن در شهرستان سلماس

ساخت 7 هزار واحد نهضت ملی مسکن در شهرستان سلماس
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: حمایت از احداث ٧ هزار واحد، سهم شهرستان سلماس از طرح نهضت ملی مسکن است که اراضی مورد نیاز برای اجرای این طرح فراهم است.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سلماس؛ معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: حمایت از احداث ٧ هزار واحد، سهم شهرستان سلماس از طرح نهضت ملی مسکن است که اراضی مورد نیاز برای اجرای این طرح فراهم است.

▪️علیرضا فخاری امروز در بررسی طرح نهضت ملی مسکن شهرستان سلماس که با حضور فرماندار شهرستان سلماس و مدیرکل راه و شهرسازی استان برگزار شد، افزود:  اراضی مورد نیاز طرح نهضت ملی مسکن شهرستان سلماس از طریق تغییر کاربری اراضی، الحاق به محدوده و استفاده از اراضی ملی تامین شده تا مانعی برای اجرای نهضت ملی مسکن در شهرستان سلماس وجود نداشته باشد.

▪️مدیرعامل سازمان ملی زمین و مسکن با اعلام اینکه در شهرستان سلماس 6 هزار 800 ثبت نام کرده اند که از این تعداد ٣ هزار 100 نفر واجد شرایط هستند، ادامه داد: زمین مورد نیاز برای احداث یک میلیون و 400 هزار واحد نهضت ملی مسکن تامین شده است.

▪️فخاری با تاکید بر لزوم ارتقای کیفیت زندگی در مساکن مهر تصریح کرد: در راستای بهبود زیرساخت‌های مساکن مهر، 15 میلیارد ریال جهت بهسازی و آسفالت محوطه‌ها و راه‌های دسترسی به مساکن مهر شهرستان سلماس مصوب شد.

▪️معاون وزیر راه و شهرسازی از ساخت یک مدرسه 6 کلاسه در محل مساکن مهر شهرستان سلماس خبر داد.

▪️فخاری در خصوص روند اجرای نهضت ملی مسکن در کشور تصریح کرد: تامین زمین نهضت ملی در برخی از استان های کشور باتوجه به موقعیت توپوگرافی شهری با کمبود مواجه است که در تلاش هستم با پیدا کردن راهکارهای قانونی و الحاق زمین به محدوده شهر این مشکل را برطرف کنیم.
وی ادامه داد: هم اکنون زمین احداث یک میلیون و 400 هزار مسکن آماده و در حال اجرا است و برای یک میلیون و 300 هزار مسکن نیز زمین در مرحله الحاق و تغییر کاربری مسکونی قرار دارد.