فرماندار سلماس: عرضه نان بی‌کیفیت به مردم به هیچ وجه قابل پذیرش نیست

فرماندار سلماس: عرضه نان بی‌کیفیت به مردم به هیچ وجه قابل پذیرش نیست
فرماندار سلماس با بیان اینکه عرضه نان بی‌کیفیت به مردم به هیچ وجه قابل پذیرش نیست گفت: کار نظارت بر نحوه پخت نان در این شهرستان به صورت مستمر از سوی شورای آرد و نان باید انجام شود.

کاظم غنی زاده روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، با اشاره به انتقاد برخی شهروندان در فضای مجازی مبنی عرضه نان بی کیفیت در سطح شهرستان افزود: اعضای کارگروه آرد و نان باید سازو کار لازم را ایجاد تا بازرسی و نظارت شدیدتری بر عملکرد نانوایی‌های سطح شهرستان انجام شود.

وی برگزاری دوره آموزشی پخت نان و رعایت مسائل بهداشتی توسط مرکز آموزش فنی و حرفه ای با پیگیری اتحادیه آرد و نان، نصب تابلوی یکسان یا ارایه مشخصات نانوایی در سر درب آنها و استفاده از آب بهداشتی توسط خبازان را امری ضروری دانست.

فرماندار سلماس اظهار کرد: سرکشی از واحدهای نانوایی این شهرستان برعهده بازرسان شورای آرد و نان است تا با همکاری شبکه بهداشت، فرمانداری، تعزیرات و شورای آرد و نان به صورت مستمر در طول ماه انجام شود.

غنی زاده بیان کرد: استعمال دخانیات در نانوائی ها و همه مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی ممنوع است و در صورت مشاهده با فرد متخلف باید به شدت برخورد شود.

وی با بیان اینکه در صورت مشاهده عدم رعایت بهداشت و یا استعمال دخانیات در نانوایی ها ابتدا اخطار در مرحله دوم قطع سهمیه آرد انجام می شود افزود: همچنین با هرگونه کم فروشی، عدم رعایت بهداشت محیط، پایین بودن کیفیت پخت نان از سوی واحدهای نانوایی برخورد و به شکایت های مردمی از این واحدها رسیدگی خواهد شد.

غنی زاده با تاکید بر ضرورت دقت و نظارت در زمینه پخت نان گفت: ساماندهی توزیع آرد در سطح شهرستان سلماس از عوامل مهمی است که باید با دقت هر چه تمام انجام گیرد تا آرد در سطح این شهرستان عادلانه توزیع شود.
وی از معرفی هشت واحد نانوایی متخلف به تعزیرات حکومتی در ماه جاری در این شهرستان نیز خبر داد و گفت: متصدیان این واحدهای نانوایی به پرداخت جریمه نقدی محکوم شدند.

شهرستان سلماس 200 هزار نفر جمعیت دارد.