با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان غربی؛

رییس جدید اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سلماس منصوب شد

رییس جدید اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سلماس منصوب شد
با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان غربی ، ˈرضا مسلمی ˈ به عنوان رییس جدید اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سلماس منصوب و از زحمات رامین پور عباس تجلیل شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سلماس؛  مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی در مراسم تودیع و معارفه رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان سلماس با اشاره به اهمیت جایگاه والای معارف اسلامی در فرهنگ اصیل شیعیان و مسلمانان جهان، اظهارداشت: امروزه شاهد توسعه و ترویج فرهنگ اصیل اسلامی در بین مسلمانان و دیگر ادیان جهان هستیم، زیرا آنچه امروز مردم جهان را خسته و ناامید کرده، وجود فرهنگ های غربی است که پایانی جز پوچی ندارد.

حجت الاسلام ناصر خدایاری نقش هنرمندان و پیشکسوتان را عرصه فرهنگ در ترویج ارزش های اسلامی بسیار موثر دانست و خاطرنشان کرد: هنرمندان می توانند در جنبه های مختلف هنری همچون هنر بیان، کلام، نوشتار، شعر، نمایش و.... پیام های ارزشمند را ماندگار کنند که از جمله این هنرها، بیان تاریخ روایی اسلام است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی آذربایجان غربی گفت: امسال 10 میلیارد ریال برای توسعه و تجهیز مجتمع های فرهنگی و هنری شهرهای مختلف استان تخصیص یافته است.
حجت الاسلام ناصر خدایاری افزود: تاکنون هفت میلیارد ریال از این اعتبار برای تجهیز امکانات و رفع کمبودها و ایجاد استانداردهای لازم در مجتمع فرهنگی و هنری آذربایجان غربی هزینه شده است.
وی با بیان اینکه هم اکنون 17 مجتمع فرهنگی و هنری در شهرهای مختلف آذربابجان غربی فعالیت می کند، اضافه کرد: عملیات اجرایی احداث تالار بزرگ فرهنگی و هنری ارومیه به عنوان یکی از برجسته ترین طرح های عمرانی در حوزه فرهنگ و هنر استان بیش از 80 درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

فرماندار سلماس نیز  یکی از وظایف سابق نهاد را توسعه شورای فرهنگ عمومی و تقویت این شورا دانست و گفت: یکی از عوامل موثر در توسعه شورای فرهنگ عمومی، دبیر شورا است و دبیری شورا بر عهده رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی است.
مرتضی اصغری خدمت رسانی به مردم را در هر سنگری قابل تقدیر و ارزشمند دانست و گفت: مهم نیست که یک روز، یک سال و یا چندین سال در سنگر خدمت رسانی فعالیت داشته باشیم، مهم آن است که بتوانیم بهترین خدمات را در حد توان ارائه کنیم تا هر چه بیشتر رضایت بندگان خدا را فراهم کنیم که رضایت خداوند را شامل می شود.

همچنین با حضور مدیر کل فرهنگ وارشاد اسلامی  دفتر نشریه مکتوب «ارویل» همزمان با انتشار اولین شماره این نشریه مکتوب در سلماس افتتاح و از اولین شماره این نشریه رونمایی گردید.

گفتنی است با حضور مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان غربی و فرماندار سلماس و جمعی از مدیران شهرستانی و پرسنل فرمانداری سلماس دیوار نگاره جاذبه ها و پتانسیل های شهرستان سلماس در ساختمان فرمانداری رونمایی شد.