فرماندار سلماس تاکید کرد:

لزوم حفظ آمادگی و ارتقاء سخت افزاری و نرم افزاری در حوزه پدافند غیرعامل

لزوم حفظ آمادگی و ارتقاء سخت افزاری و نرم افزاری در حوزه پدافند غیرعامل
فرماندار سلماس بر لزوم حفظ امادگی و ارتقاء استانه تحمل و تاب آوری سخت افزاری و نرم افزاری در حوزه پدافند غیرعامل تاکید کرد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سلماس؛ مرتضی اصغری پیش از ظهر امروزدر دوره آموزشی پدافند غیرعامل در سلماس در محل سالن جلسه شهید سالمی فرمانداری این شهرستان گفت:تاریخ پدافند غیرعامل به اول زندگی بشری برمی گردد که برای مقابله با حیوانات به غارها و بالای درختان پناه بردند تا از خود حفاظت کنند.

وی افزود: در تاریخ انبیا نیر حضرت داوود (ع) زره فولادی را برای حفاظت جان خود و سربازانش ساخت یا پیامبر اسلام در جنگ از شیوه حفر خندق بهره برد .

اصغری اظهار کرد: جنگ ها در طول تاریخ حیات بشر اجتناب ناپذیر است و این مورد درباره ایران از شدت بیشتری برخوردار است؛ چراکه ایران در کانون دشمنی های کشورهای قدرتمند جهان قرار گرفته است .

وی بیان کرد: وظیفه ما در مقابل این توطئه های دشمن حفظ امادگی و ارتقای استانه تحمل و تاب آوری سخت افزاری و نرم افزاری و ایمن سازی نیروهای انسانی کشور در برابر این تهدیدات است .

فرماندار سلماس تصریح کرد: کاهش آسیب پذیری زیرساختهای حساس کشور و منابع حیاتی از دیگر راهبردهای مقابله با نقشه های دشمنان است .

اصغری خاطرنشان کرد: پدافند غیرعامل یا راهبرد دفاع بدون سلاح مجموعه ای از اقدامات است که زیرساختها و منابع کشور در برابر دشمنان مصون سازی می شود .

وی گفت: پدافند غیرعامل امروز در حوزه هایی همچون تهدیدهای سایبری،کشاورزی، دارویی، طبیعی و... مطرح است و راهکارها و دستورالعملهای ویژه ای برای حفاظت در این حوزه ها تدوین و برنامه ریزی شده است