طرح ملی اطعام مهدوی در سلماس آغاز شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سلماس؛ در قالب رزمایش همدلی و کمک مومنانه که در نیمه شعبان مقام معظم رهبری در فرمایشات خود عنوان کردند، حرکت جهادی از آن زمان در سراسر کشور آغاز شده و نهادها، ارگان‌ها، گروه های جهادی و مردم در کنار هم کمک‌های را به صورت های مختلف به سمت نیازمندان سرازیر کردند.
در این زمینه کمیته امداد نیز اقدامات بسیار خوبی انجام داده و همچون گذشته که سفره های افطاری را برای اطعام نیازمندان پهن می کرد، امسال نیز این سفره ها را گسترده تر کرده و این اطعام فقط مخصوص نیازمندان نیست بلکه همه کسانی که بر اثر بیماری کرونا آسیب دیده اند از این طرح بهره‌مند می‌شوند.

"مرتضی اصغری" فرماندار شهرستان سلماس گفت: در اولین روز این طرح و همزمان با ولادت امام حسن مجتبی ٥٠٠٠ اطعام گرم در بین افراد نیازمند سلماس توزیع شد .

همزمان با ولادت امام حسن مجتبی (ع) ائین کلنگ زنی ۴ واحد مسکونی درسلماس
با حضور مدیرکل کمیته امداد استان وامام جمعه وفرماندار وجمعی ازمسئولین همزمان با ولادت کریم اهل بیت مراسم کلنگ زنی ۴ واحد مسکونی برگزارشد .
مهدی خضرلو ریس کمیته امداد این شهرستان گفت : زمین این واحدهای مسکونی توسط شهرداری در۲۰۰ مترمربع ودردو طبقه با ۴ واحد برای افراد تحت پوشش این نهاد احداث خواهدشد .
برای احداث این ۴ واحد مسکونی خیرین این شهرستان ۳۰ میلیاردریال دراختیار کمیته امداد قراردادند وتا سه ماه مورد بهره برداری قرار خواهد گرفت .

عزیز سهندی در آیین افتتاح مرکز نیکو کاری حضرت ابولفضل العباس سلماس و در گفت و گو با خبرنگار صداوسیما افزود: مرکز نیکوکاری یک واحد محله محور است که سال گذشته ۲۸۰ میلیارد ریال توسط مراکز نیکوکاری جمع آوری و صرف تامین نیازهای افراد بی‌بضاعت شده است.
وی با اشاره به اینکه در حال حاضر ۸۸ هزار خانوار آذربایجان‌غربی با جمعیت ۱۸۱ هزار نفر تحت حمایت این نهاد مردمی است، اضافه کرد: جمعیت تحت پوشش کمیته امداد ۹ درصد خانوارهای استان را شامل می‌شود.