تب سنجی مسافران در مبادی ورودی سلماس انجام می شود

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سلماس؛ مرتضی اصغری در جلسه ستاد پیشگیری، هماهنگی و فرماندهی عملیات پاسخ به بحران شهرستان و ستاد پیشگیری و مبارزه با بیماری کروناویروس شهرستان سلماس گفت:  برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا، تب سنجی در مبادی ورودی شهرستان از طرف ایستگاه رختار- روستای مغاجوق- میدان آذربایجان- ورودی از طرف ارومیه با در نظر گرفتن مکانی برای قرنطینه در مبادی ورودی شهرستان انجام و از وارد شدن نمونه‌های مشکوک به کرونا به سلماس جلوگیری می شود.

اصغری بیان کرد: چنانچه نمونه‌های مشکوک به کرونا وارد شهرستان شد در بدو ورود برای ۱۴ روز قرنطینه می‌شوند و وسایل نقلیه آن‌ها ضبط می‌شود.

وی افزود: در آستانه نوروز برخی از مشاغل مانند دست فروشان، مجاز به انجام هیچ گونه فعالیتی نیستند.

فرماندار سلماس خاطرنشان کرد: پایانه‌ عمومی مسافربری شهرستان از امروز شنبه ۲۴ اسفند تا اطلاع بعدی تعطیل و انجام هرگونه تردد مسافری در آنها ممنوع شد.

اصغری اظهار کرد: همشهریان در این ایام با پرهیز از حضور پرتراکم در بازار و اماکن خرید و فروش نسبت به تامین سلامت خود حساس باشند و در عین حال خریدهای ضروری خود را از مراکز کم تراکم انجام دهند.

به گزارش ایسنا؛ تا کنون ۸ مورد بیمار مشکوک به کرونا در سلماس  بستری شده اند که از این میان ۵  نفر بر اساس یافته های آزمایشگاهی بطور قطعی مبتلا به کروناویروس هستند.