برگزاری چهارمین جلسه ستاد مقابله با کرونا در سلماس

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سلماس؛ فرماندار شهرستان سلماس پیش از ظهر امروز در جلسه ستاد مقابله با کرونا در سلماس با بیان اینکه سلماس ۱۰۵ بیمار دیالیزی دارد، اظهار کرد: فضای فعلی دیالیز بیماران و دستگاه های دیالیز پاسخگوی شهرستان نیست و نیاز داریم تا ساختمان دیالیز هرچه سریعتر تکمیل شود.

وی افزود: ۵ پروژه عمرانی بالای ۸۰درصد پیشرفت در حوزه بهداشت و درمان داریم اما نیمه کاره مانده اند و درخواست داریم تا نسبت به تکمیل آنان اقدام لازم صورت گیرد.

اصغری خاطرنشان کرد: شاخص تخت بیمارستانی سلماس زیر یک است و نیاز مبرم داریم تا بیمارستان ۱۶۰ تخت خوابی شهرستان هر چه سریعتر به نتیجه برسد.

وی بیان کرد: احداث دانشکده بهورزی سلماس با ۳۵ درصد پیشرفت فیزیکی نیمه کاره مانده و علی رغم تخصیص بخشی از  اعتبارات هیچ اقدامی برای تکمیل آن صورت نگرفته است.

فرماندار سلماس در خصوص علل افزایش آمار مبتلایان به کرونا در سلماس تصریح کرد: تغییر رویه اعلام آمار مبتلایان از سوی وزارت بهداشت، قرار گیری سلماس بین دو قطب آلوده ارومیه و خوی ، اسکان ۲۰۰۰ نفر از زلزله زدگان قطور خوی در سلماس ، آزادسازی پروتکلهای بهداشتی از جمله دلایل مهم افزایش آمار کرونا در سلماس است.

وی تصریح کرد: دانشکده پرستاری سلماس نیز وضعیت قابل قبولی ندارد و چارت دانشگاهی و فضای آن نیاز به مساعدت و ساماندهی و توجه ویژه دارد.

 اصغری افزود: بیمارستان سلماس با داشتن یک دستگاه ضدعفونی، نیازمند دستگاه اتوکلاو و ضدعفونی دیگر است و امیدواریم با عنایت دانشگاه علوم پزشکی استان این نیاز کادر درمان برطرف شود.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی  همچنین در ادامه گفت: نیاز سلماس به بیمارستان یک ضرورت واقعی است که هر چه سریعتر باید نسبت به تکمیل بیمارستان نیمه تمام شهرستان اقدام شود.

دکتر جواد آقازاده تصریح کرد: نیاز سلماس به بیمارستان یک ضرورت واقعی است و باید مذاکره کنیم پروژه از حالت کشوری و دست وزارت مسکن و شهرسازی خارج شده و مسئولیت آن به استان واگذار شود و یا سعی کنیم این بیمارستان نیمه کاره را به زیر مجموعه دانشگاه علوم پزشکی و بهداشت و درمان به عنوان یک پروژه مادر تخصصی تبدیل کنیم.

🔹بهترین راه مقابله با کرونا کشف واکسن است اما تا آن زمان بیماریابی بهترین کار اقدامی است که میتوان انجام داد.

🔹در سطح سلماس تا ۲۰فروردین کرونا خوب مدیریت شد اما از ان تاریخ به بعد کرونا از جدیت افتاد و شاهد افزایش آمار مبتلایان شدیم

🔹موضوع کرونا باید جدی گرفته شود و بهداشت فردی و اجتماعی حتما مدنظر باشد و در مراودات اجتماعی اصول بهداشتی رعایت شود و بعبارتی باید به زندگی با کرونا عادت کنیم

🔹در سایه مدیریت مطلوب مسئولین بهداشت و درمان و ازخودگذشتی کادر زحمتکش درمان امروز ایران وضعیت بهتری نسبت به کشورهای اروپایی دارد

🔹تغییر رویه اعلام آمار مبتلایان از سوی وزارت بهداشت، قرار گیری سلماس بین دو قطب آلوده ارومیه و خوی ، اسکان ۲هزار نفر از زلزله زدگان قطور خوی در سلماس ، آزادسازی پروتکلهای بهداشتی از جمله دلایل مهم افزایش آمار کرونا در سلماس است

🔻شاخص تخت بیمارستانی سلماس زیر یک است و نیاز مبرم داریم تا بیمارستان ۱۶۰ تخت خوابی شهرستان هر چه سریعتر به نتیجه برسد

🔻۵ پروژه بالای ۸۰درصد پیشرفت داریم اما نیمه کاره مانده اند درخواست داریم تا نسبت به تکمیل آنان اقدام لازم صورت گیرد.

🔻سلماس ۱۰۵ بیمار دیالیزی دارد و فضای فعلی دیالیز بیماران و دستگاه های دیالیز پاسخگوی شهرستان نیست و نیاز داریم تا ساختمان دیالیز هرچه سریعتر تکمیل شود

🔻احداث دانشکده بهورزی سلماس با ۳۵ درصد پیشرفت فیزیکی نیمه کاره مانده و علی رغم تخصیص بخشی از  اعتبارات هیچ اقدامی برای تکمیل آن صورت نگرفته است.

🔻دانشکده پرستاری سلماس نیز وضعیت قابل قبولی ندارد و چارت دانشگاهی و فضای آن نیاز به مساعدت و ساماندهی و توجه ویژه دارد.

🔻کادر درمان سلماس با داشتن یک دستگاه ضدعفونی، نیازمند دستگاه اتوکلاو و ضدعفونی دیگر است و امیدواریم با عنایت دانشگاه علوم پزشکی استان این نیاز کادر درمان برطرف شود.

گفتنی است با حضور فرماندار و رییس دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی دستگاه سی تی اسکن بیمارستان سلماس امروز مورد بهره برداری  خواهد گرفت.