بهره برداری از ۴ طرح عمرانی در سلماس

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سلماس؛ فرماندار سلماس روز چهارشنبه در حاشیه این مراسم به خبرنگار ایرنا، گفت: در این روز طرح مرمت و بازسازی مسجد جامع امام حسین (ع) روستای یالقوز آغاج با یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال اعتبار افتتاح شد.

علی اکبر عسگری ادامه داد: همچنین پنج واحد مسکن مددجویی به صورت همزمان در روستای قره قشلاق با سه میلیارد ریال اعتبار افتتاح شد.

وی ادامه داد: افتتاح ۴۰ واحد مسکن بهسازی و مقاوم سازی شده روستایی با  ۶۴ میلیارد ریال اعتبار از دیگر طرح‌های این روز بود.

فرماندار سلماس گفت: ۱۳۰ پروژه توانمند سازی مددجویان کمیته امداد نیز به صورت همزمان در پروژه نیروگاه خورشیدی واقع در روستای حبشی در این روز افتتاح شد.

عسگری بیان کرد: برای این طرح ۶۰ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است.

اجلاس سراسری نماز شهرستان سلماس با حضور فرماندار، امام جمعه و جمعی از روسای ادارات در محل حسینیه آموزش و پرورش شهرستان سلماس برگزار شد.
گفتنی است اجلاس توسط نرم افزار شاد بصورت زنده در تمامی مدارس شهرستان پخش شد.

نمایشگاه آثار هنرهای دستی و توانمندی های زندانیان سلماس در محل حمام تاریخی شیخ با حضور فرماندار، نماینده مردم و جمعی از روسای ادارات افتتاح شد.

به گزارش ایرنا با پیروزی انقلاب اسلامی، توجه به عرصه‌های سازندگی و پیشرفت، شتاب بیشتری به خود گرفته و در همین راستا بهبود زیرساخت‌های شهری و مدیریت منابع اقتصادی و انسانی برای نوسازی و توسعه شهرها در اولویت کارهای دولت‌های پس از انقلاب اسلامی قرار گرفته است.

شهرستان سلماس نیز از این تلاش‌ها و اقدامات بی دریغ مسوولان کشوری و استانی در جهت توسعه و بالندگی بهره مند شده و امسال نیز همچون سال‌های گذشته، در دهه فجر شاهد افتتاح و بهره برداری از طرح های عمرانی و خدماتی زیادی در این شهرستان هستیم.

سلماس با ۲۰۰ هزار نفر جمعیت در ۷۰ کیلومتری شمال آذربایجان‌غربی واقع شده است.