برگزاری اولین نشست صمیمانه فرماندار با اصحاب رسانه و خبرنگاران سلماسی

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سلماس؛ "مرتضی اصغری" فرماندار سلماس در اولین نشست صمیمانه با اصحاب رسانه و خبرنگاران این شهرستان ضمن تبریک سال نو و اعیاد شعبانیه گفت:

🔹سال ۹۸ سال دشواری برای مردم کشور و شهرستان ما بود و اتفاقات مختلفی را پشت سر گذاشتیم

🔹کرونا ۱۰ برابر خطرناک تر و ۴۰ برابر کشنده تر از انفلوانزا است و به دلیل ویژگی های ساختاری آن سرعت شیوع بالایی دارد

🔹تنها راه قطعی مقابله با این بیماری  تولید واکسن است اما بعلت پروسه خاص تولید ان، تا انموقع باید به بیماریابی و بیمارشناسی و اقدامات پیشگیرانه بپردازیم و مردم باید خود را به زندگی با این ویروس عادت دهند و پروتکل های بهداشت فردی و اجتماعی رعایت کنند.

🔹بهترین مکان برای محافظت در مقابل این ویروس ماندن در خانه است و باید مردممان این امر را بسیار جدی بگیرند.

🔹از جمله اقدامات شهرستان در مقابله با کرونا برپایی ۳ ایستگاه غربالگری کرونا در سطح شهرستان بود که بیش از ۹۹هزار نفر در پست های غربالگری شهرستان مورد تب سنجی قرار گرفته اند.

🔹بسیج ملی غربالگری کرونا اقدام دیگر در شهرستان بود که ۹۷ درصد مردم شامل ۱۹۰هزار نفر غربالگری شده اند.

🔹 ۶۰ نفر از غربالگری های ورودی شهر و ۹۷ نفر از بسیج ملی غربالگری برای اقدامات مراقبتی شناسایی و معرفی شده اند.

🔹برقراری ممنوعیت تردد در محورهای مواصلاتی شهرستان نیز برقرار شده است.

🔹تاکنون ۳۴ نفر مشکوک به کرونا در شهرستان بستری شده اند و ۱۵ نفر مثبت تشخیص داده شده و یک فوتی داشتیم و با این امار رتبه دهم استان در بین ۱۷ شهرستان هستیم.

🔹۷۱ نفر نیز تحت درمان خانگی قرار دارند و ۱۰ نفر حال حاضر بستری بیمارستان می باشند.

🔹تا امروز بیش از ۲۵۰هزارلیتر آب ژاول در شهر و روستا برای گندزدایی معابر شهرستان و روستاها مصرف شده است.

🔹 نقاهتگاه و بیمارستان اضطراری نیز برای شهرستان در صورت حاد شدن وضعیت پیشبینی شده است.

🔹طرح فاصله گذاری اجتماعی در ۴شاخه فعاایت دارد و‌جلوگیری از ورود و خروج خودروها اولین گام آن بود که در این راستا در هر سه محور مواصلاتی شهرستان ایستگاه های کنترل تردد برقرار شد و در حال فعالیت هستند.

🔹محدودیت های داخل شهر گام بعدی این طرح بود که باتوجه به ترددهای متراکم در هسته مرکزی شهر انسداد معابر از دیروز صورت گرفته است.

🔹ممنوعیت تجمعات مردمی شامل پاساژها و‌تفرجگاه ها و سالن های ورزشی و اجتماعات و شهربازی ها گام دیگر این طرح بود که با همکاری اصناف محترم و ادارات مربوطه این امر در سلماس محقق شده است.

🔹طی برقراری ممنوعیت تردد در سلماس ۳۰۰ خودرو بازرسی و اخطار و ۴ خودرو نیز توقیف شده است.

🔹در خصوص تعطیلی بازار سلماس، ۳هزار واحد بازدید نامحسوس ۵۰۰ مورد بازدید محسوس صورت گرفته که از این میان ۱۵۰ واحد اخطار کتبی و ۶۵ مورد پلمپ واحد صنفی صورت گرفته است.

🔹از مردم عزیز تقاضا داریم بخاطر سلامتی خودشان روز طبیعت را در منزل سپری کنند و برابر تمهیدات پیشبینی شده ورودی و خروجی های شهر هم مسدود و از خروج خودروها ممانعت به عمل خواهد امد.

🔹از ایثارگران خط مقدم جبهه سلامت شهرستان کمال قدردانی را داریم که در این ایام با از خودگذشتگی خود سلامت مردم را به ارمغان می آورند.

🔹از اصحاب رسانه شهرستان نیز درخصوص اطلاع رسانی شفاف، دقیق و سریع اخبار کرونا در سلماس کمال قدردانی را داریم و امیدواریم در زمینه فرهنگسازی و ارائه نکات آموزشی و نیز امیدبخشیو القای امنیت روانی به جامعه اقدامات موثرتری انجام دهند.

👈فرماندار سلماس در پاسخ به سوال خبرنگاران مبنی بر اینکه محدودیت تردد به هسته مرکزی شهر مشکلات عدیده ای را برای مردم بدلیل اینکه داروخانه شبانه روزی و برخی مجتمع های پزشکی در مرکز شهر قرار دارد گفت:

➖انسداد مسیرهای منتهی به هسته مرکزی شهر با چند روز کار کارشناسی شده و مصوبه شورای تامین در راستای سیاست های ستاد ملی مقابله با کرونا انجام شده است و یک سری اصلاحات لازم است تا عبور و مرور های خاص و ضروری را تسهیل نماید.