آخرین جلسه شورای اداری شهرستان سلماس برگزار شد

آخرین جلسه شورای اداری شهرستان سلماس برگزار شد
جلسه شورای اداری شهرستان سلماس برگزار شد

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سلماس؛ امام جمعه سلماس در جلسه شورای اداری شهرستان سلماس در محل سالن جلسه شهید سالمی اظهار داشت: انسان در هر حال باید پروردگار را بر اعمال خود ناظر ببینید و تعهد و تخصص از لازمه های یک مدیر است،در هر جایی این دو باهم وجود داشته باشند موفقیت حاصل می شود.

حجت الاسلام سید محمد موسوی با اشاره به رحلت حاج احمد خمینی در ۲۴اسفند گفت: وی تربیت یافته مکتب امام است و عمر خود را صرف نظام کرد،همواره در مسیر ولایت بود و حتی یک پست نیز قبول نکرد.

وی در ادامه گفت: هرجایی که تعهد و تخصص توام نباشد مشکلات بسیاری پدید آمد،آنهایی که اختلاس کردند و رفتند مقصرند،اما بانک هایی که این پول را در اختیار اختلاصگران قرار دادند شریک جرم اند.

امام جمعه سلماس خواستار شد: برخورد تروریست های اقتصادی باید در دستور کار قرار بگیرد.

نماینده مردم سلماس در مجلس شورای اسلامی در ادامه این جلسه با گرامیداشت چهل سالگی انقلاب اسلامی گفت: میزان آگاهی و سواد قبل از انقلاب و اکنون بسیار پیشرفت داشته است و اگر بخواهیم مقایسه بعمل آوریم، انقلاب ایران را با انقلاب شوروی و انقلاب امریکا باید مقایسه کرد.

شهروز برزگر ادامه داد: در بیانیه گام دوم رهبری رهنمون هایی داشتند که اگر به آن عمل شود بسیار راهگشا خواهد بود،در این بیانیه رهبر انقلاب شیوه ۴۰ ساله حفظ انقلاب را بیان نمودند و برای جوانان نیز آن را تبیین کردند.

وی افزود: بهترین درس از ۴۰سال قبل این است که اتحاد باید تقویت شود و در ادامه ۴۰ سال نیز امریکا غلطی نتواند بکند.

نماینده مردم سلماس گفت: اگر مدیریت جهادی سالهای اول انقلاب را در نظر بگیریم اینک نیز به آن مدیریت جهادی نیاز داریم چرا که در میانه یک جنگ اقتصادی هستیم که به مراتب از جنگ نظامی سخت تر است.

فرمانده انتظامی شهرستان سلماس نیز در ادامه جلسه  طی ارایه گزارش مبسوط از عملکرد پلیس در سال ۹۷ و برنامه های سال ۹۸ از برنامه درخور تحسین پلیس در طول تعطیلات نوروزی خبر داد.

سرهنگ فتح الهی گفت: حتی المقدور خودرو میهمانان نوروزی در طول تعطیلات نوروزی جریمه نخواهد شد،برگه جریمه ای طراحی کردیم که عنوان تخلف مشخص است و مقابل مبلغ جریمه نوشته شده است«عیدتان مبارک»

بیان این برنامه از جانب سرهنگ فتح الهی تحسین اعضای شورای اداری را برانگیخت

شهردار سلماس در جلسه شورای اداری به بیان گزارش پرداخت و گفت: ترمیم و لکه گیری آسفالت از امروز شروع شده است و سعی میکنیم لکه گیری را تا تحویل سال جدید ادامه داده و خط کشی معابر با توجه به فرارسیدن سال جدید نیز شروع شده است.

قهرمان نصیری افزود: سگ های ولگرد سطح شهر اینک زنده گیری می شوند و در پناهگاه حیوانات نگهداری می شوند.

وی با اشاره به نصب و پخش موارد فرهنگی ۴شنبه سوری گفت: با آمادگی هرچه تمام آماده استقبال از مهمانان نوروزی هستیم.

نصیری در پایان گفت: در پی سخنان فرمانده انتظامی مبنی بر عدم جریمه خودرو های مسافرین نوروزی در سطح شهر،شهرداری سلماس نیز در نظر دارد خدمات کارواش رایگان در خدمت مسافرین نوروزی قرار دهد.

فرماندار سلماس همچنین در ادامه جلسه شورای اداری ضمن گرامیداشت سالروز شهادت سردار مهدی باکری گفت: همه مردم ایران از کوچک و بزرگ سردار رشید اسلام شهید مهدی باکری را می شناسند، زیرا نام و آوازه او با هشت سال دفاع مقدس اجین است، هر بار که از قهرمانی های رزمندگان اسلام در جبهه ها یاد می شود ناخودآگاه نام و یاد شهید مهدی باکری بر اذهان متبادر می شود وشهید باکری، پاسدار نمونه، فرماندهی فداکار و ایثارگر، خدمتگزاری صادق، صمیمی، مخلص و عاشق حضرت امام خمینی(ره) و انقلاب اسلامی بود، با تمام وجود خود را پیرو خط امام می‌دانست و سعی می‌کرد زندگی ‌اش را براساس رهنمودها و فرمایشات آن بزرگوار تنظیم کند.
مرتضی اصغری با اشاره به روزهای پایانی سال و تشریح وضعیت سیاسی و اقتصادی کشور گفت:پیشاپیش آغاز سال ۹۸ را خدمت مردم تبریک عرض نموده و سالی مملو از آسایش و آرامش برای مردم آرزومندم.

وی افزود: ما هر زمان تدبیر داشتیم،مشکلات را حل کردیم و مردم نیز همیشه حمایتمان کردند،مردم همواره انتظار اصلاح دارند و راهپیمایی ۲۲بهمن این را به اثبات رساندند.

فرماندار سلماس گفت: استراتژی دولت در سال ۹۸،آرامش فعال می باشد،ضمن حفظ آرامش فعالیتمان را دو چندان خواهیم کرد.

اصغری با اشاره به تحریم های ظامانه کشورهای استکبار جهانی علیه کشورمان گفت: اگر سپهر سیاسی سال ۹۸ را ورق بزنیم باید نحوه ی برخورد با تحریم های غیرقانونی و ظالمانه تبیین شود و بوسیله مقابله با تحریم ها میتوانیم سال ۹۸ را بعنوان سال نا امیدی ترامپ معرفی کنیم.

وی ادامه داد: اولین شرط موفقیت مسئول،بودن در بین مردم است،این مسئولیت مقطعیست اما بودن با مردم همیشگیست.

این مسئول افزود: مردم از کمبود ها ناراضی نیستند،از تبعیض ناراضی اند که باید در سال آینده به این مورد توجه کنیم.

فرماندار سلماس در پایان سخنان خود گفت: در سال آینده یک انتخابات مهم پیش رو داریم،انتخابات یک فرصت است نه تهدید پس انتخابات باید به عامل وحدت و نشاط اجتماعی تبدیل شود و هدف مشترکمان افزایش مشارکت باشد.

گفتنی است در پایان جلسه تنی چند از روسای جدید ادارات معرفی شدند.

​​