بررسی مسایل و مشکلات بخش کشاورزی شهرستان سلماس

بررسی مسایل و مشکلات بخش کشاورزی شهرستان سلماس
مسایل و مشکلات بخش کشاورزی شهرستان سلماس با حضور فرماندار سلماس و رئیس سازمان جهادکشاورزی استان آذربایجان غربی بررسی شد.

رئیس جهاد کشاورزی آذربایجان غربی با دعوت از کشاورزان این استان برای مشارکت در اجرای طرح های آبیاری تحت فشار، گفت: با برگزاری جلسه ها و برنامه های توجیهی بین کشاورزان استان به دنبال تبدیل شبکه آبیاری سنتی به مدرن هستیم.


به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سلماس؛ اسمعیل کریم زاده در جلسه بررسی مسائل و مشکلات کشاورزان و دامداران سلماس با حضور نفرماندار این شهرستان از اجرای طرحهای  تجمیعی آبیاری تحت فشار در استان خبر داد و افزود: این طرح ها با اعتبار جدید از محل سفر ریاست جمهوری در اراضی کشاورزی استان اجرا می شود.
وی با اشاره به اجرای طرح های آبیاری تحت فشار در سلماس نیز گفت: طرح های آبیاری تحت فشار در920 هکتار از اراضی زراعی این شهرستان اجرا شده است و اجرای این طرح در 900 هکتار دیگر در حال مطالعه و نیازمند تخصیص اعتبار است.
فرماندار سلماس نیز گفت: اجرای طرح های گلخانه ای به علت بالا بودن میزان اشتغالزایی و پایین بودن مصرف انرژی و آب باید در اولویت بخش کشاورزی این شهرستان قرار بگیرد.
مرتضی اصغری اظهار کرد: سایت گلخانه ای ' درشک ' این شهرستان با بیش از 52 هکتار مساحت، 70 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و با جذب 15 میلیارد ریال اعتبار از سوی سرمایه گذار به بهره برداری می رسد.
وی ابراز امیدواری کرد که با توجه به استعدادهای بالای کشاورزی این شهرستان، واحد خدمات کشاورزی سلماس ارتقا سطح یابد تا هم در زمینه ترویج و هم بخش پاسخگویی به نیاز کشاورزان، اقدام های مناسب تری انجام شود.