جشن نیمه شعبان در سلماس برگزار شد

با حضور مسوولان و اقشار مردم جشن بزرگ نیمه شعبان در سلماس برگزار شد.

به گزارش  روابط عمومی فرمانداری شهرستان سلماس؛ همزمان با سراسرکشور جشن بزرگ نیمه شعبان با حضور اقشار مختلف مردم و مسوولان شهرستان در پیاده راه شهید سوره ای برگزار شد.

 گفتنی است در این جشن بزرگ برنامه های شاد و متنوعی هم چون تواشیح، سخنرانی و مسابقه با حضور اقشار مختلف مردمی به ویژه جوانان برگزار شد.

امام جمعه سلماس در ادامه این  مراسم گفت: اعتقاد به منجی آخر زمان در بین همه ادیان وجود دارد، آنچه برای ما مسلمانان مخصوصا شیعیان اختصاص دارد اعتقاد به یک فردی کاملا مشخص است و ما منتظر ظهور آن هستیم .

 حجت الاسلام سید محمد موسوی افزود: بنابراین واژه انتظار ظهور در فرهنگ شیعه جزو باور‌های ما است و انتظار فرج هم یکی از عبادات محسوب می‌شود .

وی عنوان کرد: ما به خداوند و کمک‌های الهی باور داریم اعتقاد ما این است که همراه با هر سختی آسانی است کسی که انتظار فرج دارد در مقابل سختی‌ها تسلیم نمی‌شود امید به آینده دارد؛ این امید سرنوشت انسان را تغییر می‌دهد .

امام جمعه سلماس با تاکید بر ضرورت آماده سازی جوامع بشری برای ظهور منجی عالم بشریت حضرت صاحب عصر (عج) اضافه کرد: بر اساس مفاد روایات ، پیروان اهل بیت (ع )  جوانان دینی و منتظران واقعی امام عصر (عج) وظیفه دارند جوامع بشری را از طریق رشد و توسعه فرهنگ مهدویت برای ظهور و حکومت جهانی آن بزرگوار آماده سازند .

حجت الاسلام موسوی خاطر نشان کرد: برنامه ریزی برای گرامیداشت ایام ملی ، اعیاد اسلامی و برپایی آیین های با شکوه ، باید به قدری پر محتوا و یا کیفیت باشد که در آن تمام ابعاد مختلف جامعه اعم از توان مردمی ، اصناف و دستگاه های فرهنگی لحاظ شود