مانور ساعت صفر در سلماس برگزار شد

مانور ساعت صفر در این شهرستان با هدف سنحش میزان آمادگی دستگاه های اجرایی در راستای امدادرسانی در مواقع اضطراری برگزار و نقاط قوت و ضعف در مواقع بحرانی برگزار شد.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سلماس؛ ستاد مدیریت بحران سلماس با به صدا درآوردن تلفن های ادارات و مدیران دستگاه های اجرایی یک تمرین امداد و نجات جاده ای را در جاده تازه شهر -سلماس بدون اطلاع قبلی اجرا کردند.

در این تمرین آمادگی، تیم های آتش نشانی، جمعیت هلال احمر، اورژانس، اتفاقات برق و یگان امداد، پلیس راه و نیروی انتظامی توانستند در فاصله زمانی 15 دقیقه پس از اطلاع رسانی در مسیر کیلومتر 5 جاده سلماس - تازه شهر که محل وقوع حادثه فرضی بود، حاضر شوند.

فرماندار سلماس در حاشیه این مانور در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار کرد: این مانور با هدف ارزیابی میزان آمادگی و توان عملیاتی و امنیتی دستگاه های عضو شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان به صورت لحظه ای و بدون هیچگونه هماهنگی قبلی، با حادثه فرضی اجرا شد.

مرتضی اصغری افزود: تمام مسئولان به ویژه دستگاه های مرتبط با حوادث غیرمترقبه باید نقاط ضعف و قوت را در هنگام انجام ماموریت ها شناسایی کرده و نسبت به رفع نواقص و تقویت عملکرد مثبت خود اقدام کنند.

گفتنی است نیروهای امدادی سلماس با پوشش دادن سه محور سلماس به ارومیه، سلماس به خوی و سلماس به تسوج بیشترین تعداد حوادث و بیشترین تعداد عملیات امدادی در بین پایگاه های امداد جاده ای هلال احمر استان را دارد.