طرح کدگذاری تقسیمات کشوری در آذربایجان‌غربی رونمایی می‌شود

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی و رییس ستاد بزرگداشت هفته دولت در آذربایجان‌غربی گفت: طرح کدگذاری تقسیمات کشوری فردا، سه‌شنبه به صورت ویدیو کنفرانسی همزمان با سراسر کشور در این استان نیز رونمایی می‌شود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سلماس؛ علی مصطفوی روز دوشنبه در حاشیه سفر به شهرستان سلماس در جمع  پرسنل و کارکنان فرمانداری شهرستان سلماس اظهار داشت: آذربایجان‌غربی نخستین استانی بود که این طرح را به موقع تکمیل و تحویل وزارت کشور داد.

وی با قدردانی از تلاش‌های دولت‌مردان در خدمات‌رسانی به نقاط مختلف کشور ادامه داد: افتتاح‌های امروز ناشی از این تلاش‌ خستگی‌ناپذیر در جای جای کشور است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار و رییس ستاد بزرگداشت هفته دولت در آذربایجان‌غربی تاکید کرد: این ایام فرصت و بهانه مناسبی بوده تا خدمات رسانی دولت را به درستی به مردم منعکس کنیم.

مصطفوی با اشاره به طرح‌های افتتاح این استان در هفته دولت، اظهار داشت: همزمان با این هفته، ۵۵۶ طرح عمرانی، خدماتی و اقتصادی با اعتباری بالغ بر ۱۱ هزار و ۲۷۰ میلیارد ریال در استان به بهره‌بردای می‌رسد.

وی بیان کرد: همچنین عملیات اجرایی ۵۶ طرح عمرانی با یک هزار و ۷۵۰ میلیارد ریال اعتبار پیش‌بینی شده در این هفته در استان آغاز می‌شود.

براساس مواد ۲۳ تا ۲۶ و ۳۱ آیین‌نامه اجرایی قانون تعاریف و ضوابط تقسیمات کشوری مصوب ۱۳۶۳، وزارت کشور موظف است نقشه‌های محدوده‌های تقسیماتی را تهیه و پس از تصویب در هیأت وزیران در اختیار سایر سازمان‌ها و ارگان‌ها قرار دهد؛ همچنین به موجب تبصره ۲ مصوبه شماره ۷۹۵۸ مورخ ۲۳ مردادماه ۱۳۷۲ هیأت وزیران، این وزارتخانه موظف به تهیه نقشه تفصیلی تقسیمات کشوری است.

محدوده‌های تقسیمات کشوری، تعیین کننده حدود و ثغور سطوح مدیریت سیاسی و اعمال حاکمیت ملی در مناطق مختلف کشور و همچنین بستر ساز مطالعات و برنامه ریزی سایر وزارتخانه ها و سازمان ها است.