ارتباط تصویری سرپرست فرمانداری سلماس با بخش خبری20 شبکه استانی آذربایجان غربی

مسایل و مشکلات منطقه ویژه اقتصادی سلماس در ارتباط تصویری سرپرست فرمانداری سلماس با بخش خبری20 شبکه استانی آذربایجان غربی بررسی شد.

به گزارش  روابط عمومی فرمانداری شهرستان سلماس به نقل از خبرگزاری صداوسیما مرکز آذربایجان غربی؛ منطقه ویژه اقتصادی سلماس تنها منطقه ویژه مصوب هیئت دولت و مجلس در آذربایجان غربی است که راه انداری آن نزدیک سه دهه است به دلیل علت مشکلات اداری و قانونی و بروکراسی‌های پرپیچ و خم اداری بلاتکلیف مانده و وعده‌های هر ساله برای فعال سازی این منطقه اقدامی اجرایی نمیشود .

منطقه ویژه اقتصادی سلماس سال ۷۶ مطرح شد و در اردیبهشت سال ۱۳۸۲ به تصویب هیئت وزیران و در دی ماه ۱۳۸۹ به تصویب مجلس شورای اسلامی و سپس به تأیید شورای نگهبان رسید اما با گذشت بیش از 18 سال هنوز اقدام قابل توجهی برای اجرایی شدن این منطقه به عنوان یکی از نیازهای مهم و مطالبات اساسی مردم برای رونق اقتصادی واشتغال منطقه انجام نگرفته است.

"کاظم غنی زاده" سرپرست فرمانداری سلماس در ارتباطی تصویری با بخش خبری 20 سیما به تشریح دلایل تاخیر در راه اندازی این منطقه و برنامه و اقدامات در دست اجرای برای بهره مندی بیشتر مردم از مواهب اقتصادی این منطقه پرداخت.