دفاع مقدس تحقق بخش غرور و عزت ملی برای مردم ایران بود

فرماندار سلماس گفت: یکی ازدستاوردهای مهم دفاع مقدس تحقق غرورملی برای مردم ایران بود.

به گزارش روابط عمومی فرمانداری شهرستان سلماس؛ مرتضی اصغری پیش از ظهر امروز در جلسه گرامیداشت هفته دفاع مقدس در سلماس با تاکید براینکه دفاع مقدس مجموعه از ارزشمندترین اقدامات و پایداری های ملت ایران دربرابرظلم و استکبار زیرسایه پرچم اسلام بود که آثار آن هنوز هم بر جهانیان مشخص است تصریح کرد: یکی از دستاوردهای مهم دفاع مقدس تحقق غرور ملی برای مردم ایران بود، چرا که ایران باپرچم اسلام برای دومین بار پس از پیروزی انقلاب اسلامی در مقابل دنیا وقدرتهای غربی ایستاد و با دفاع جانانه رزمندگان اسلام ضمن حفاظت از تمامیت ارضی کشور، ذره ای از خاک کشور را به دشمن ندادند.

وی افزود: رویارویی سوم ایران بادنیای کفر به سردمداری آمریکا درحال رخ دادن است و وظیفه ماست که اکنون دراین تقابل ایستادگی کنیم.

فرماندار سلماس تصریح کرد: دفاع مقدس بهانه ای برای یاداوری رشادت وجانفشانیهای رزمندگان بااخلاصی است که با تقدیم خون خود به شجره انقلاب،ارامش وامنیت پایدارامروزمارارقم زدند .

این مسئول خاطرنشان کرد: درهفته دفاع مقدس امسال، مراسم سان ورژه فقط درمراکزاستانها که یگانهای نظامی استقراردارند، برگزارخواهدشد و در سطح شهرستان مراسم رژه اجرا نخواهد شد.

اصغری اظهار کرد: مراسم گلباران مزارشهداوصبحگاه مشترک نیروهای مسلح، مراسم زنگ دفاع مقدس درمدارس و تجلیل از50 پیشکسوت ایثاروشهادت شهرستان سلماس دراقشار مختلف ازجمله برنامه های شاخص گرامیداشت این هفته درشهرستان خواهد بود

امام جمعه شهرستان سلماس همچنین در ادامه جلسه با گرامیداشت هفته دفاع مقدس سلماس گفت: جنگ ما جنگ دفاعی بود چراکه ما اغازکننده ان نبودیم و رژیم بعث عراق با تحریک قدرتهای غربی درصدد نابودکردن نظام جمهوری اسلامی بر آمد.

حجت الاسلام سیدمحمدموسوی بیان کرد: دفاع مقدس به جنگ احزاب و خندق شباهت دارد چراکه همه اسلام و ایمان در برابر همه کفر قرار گرفته بود و احزاب و کشورهای مختلف برای نابودی جمهوری اسلامی و انقلاب بایکدیگر متحد شده بودند .

وی با بیان اینکه پس ازعنایات خداوند متعال، تبعیت مردم از امر ولایت و رهبری رمز پیروزی ایران در دفاع مقدس بود، اظهار کرد: اگر رزمندگان ما در دفاع مقدس توانستند برای اولین بار وجبی از خاک کشور را به دشمن ندهند، بخاطر نیروی عظیم ولایت و رهبری در ان زمان بود.

امام جمعه سلماس تصریح کرد: وقتی امام خمینی فرمودند جنگ الطاف خفیه الهی است ما متوجه نبودیم اما امروز بر همه اشکار است که اگر جنگ نبود ما اکنون نمی توانستیم به نقطه ای برسیم که از نظر نظامی از کشورهای مطرح منطقه و حتی دنیا باشیم.

وی خاطرنشان کرد: اقتدار کنونی جمهوری اسلامی در سطح جهان در سایه خون شهدایی است که جان خود را در راه حفظ و حراست از ارزشهای انقلاب و اسلام در طبق اخلاص گذاشتند و از ارزشمندترین دارایی خود که همانا جانشان است گذشتند  تا ما در آرامش و عزت کنونی در جهان زندگی کنیم .

وی افزود: امروز دیگر تکنولوژی و تجهیزات نظامی تعیین کننده جنگ نیست بلکه نیروی انسانی متعهد و کارامد است که نتیجه جنگ را مشخص میکند و بحمدالله نیروهای مسلح ما در مجموعه های مختلف توانسته اند با تلاشهای شبانه روزی خود امنیتی پایدار در سطح کشور ایجاد کنند که در سطح منطقه و حتی دنیا مثال زدنی است